معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی موفقیت برجام را تداوم وعده های رئیس جمهوری دانست و گفت: این ادامه پیامی است که مردم در خرداد ۹۲ به رئیس دولت تدبیر و امید اعتماد کردند.

به گزارش تبریزمن، سعید شبستری روز یکشنبه در مراسم زنگ اقتدار ملی به مناسبت اجرای برجام در دبیرستان فرزانگان تبریز با تبریک پیروزی اجرای برجام اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور ما حوادث بسیار بزرگی را سپری کرد که بعد از جنگ تحمیلی تحریم های اقتصادی و سیاسی نیز بزرگترین تنگنای کشور بود.

وی دستاورد بزرگ هسته ای را مرهون حمایت های رهبر معظم انقلاب و تدبیر و عقلانیت رئیس جمهوری و تیم مذاکره کننده دانست و گفت: با تدبیر دولت خردورز تحریم هایی که می توانست چند سال قبل بشکند تا مردم ایران دچار مشقت فراوان نشود، امروز فرو ریخت.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: امروز جمهوری اسلامی با تدبیر و عقلانیت و با تلاش تیم مذاکره کننده در مقابل دنیا و قدرت های بزرگ ایستاد و با منطق این بحران ها را پشت سر گذاشت.

شبستری توافق هسته ای را یکی از بزرگترین دستاوردهای نظام بعد از جنگ دانست و افزود: اگر چه برای عده اندکی که با رفع تحریم منافع شان قطع شد این دستاورد تلخی است و مایل نیستند در شادی مردم شریک باشند، اما دیدیم که با تدبیر و عقلانیت کارهای بزرگی انجام می شود.

وی ادامه داد: عده ای که در اول تحریم ها با مکیدن خون مردم به ثروت های میلیاردی و رانت خوارهای بزرگ تبدیل شدند، امروز منافع آنها به خطر افتاده و حاضر به شرکت در شادی مردم نبوده و از این دستاورد بزرگ به عنوان ذلت یاد می کنند.

شبستری خاطر نشان کرد: با توجه به اوضاع منطقه و درگیری در کشورهای همسایه اگر امروز شاهد موفقیت دولت با توجه به اوضاع بد اقتصادی هستیم، در سایه عقلانیت و خرد جمعی است.

وی گفت: دولت گذشته با نفت بشکه ای۱۳۰ دلار و با سه میلیون بشکه نفت در روز کشور را اداره می کرد در حالی که امروز دولت با نفت ۲۸ دلار و زیر یک میلیون بشکه کشور را اداره می کند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: با وجود شرایط بد اقتصادی دولت با موفقیت طرح تحول نظام سلامت را که مورد رضایت عموم مردم است اجرا کرده و همچنان یارانه ها را نیز پرداخت می کند.

شبستری کنترل تورم، ایجاد امنیت پایدار و اجرای طرح تحول نظام سلامت را بزرگترین دستاورد دولت تدبیر و امید ذکر کرد و گفت: به زغم تنگناهای اقتصادی دولت در زمینه زیر ساخت ها و افتتاح فازهای ۱۵٫۱۶ پارس جنوبی نیز کار شگرفی انجام داد.

وی افزود: در بحث سیاست خارجی نیز دولت اصلاح و بهبود روابط با همسایگان و کشورهای خارجی را مد نظر قرار داده که مذاکره با شش قدرت جهانی نمونه اعلای آن می باشد.

به مناسبت توافق برجام زنگ اقتدار ملی توسط معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در دبیرستان فرزانگان تبریز به صدا درآمد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :