مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: مسمومیت ناشی از استشمام مونوکسید کربن یک خانواده دعوت شده به عروسی را در شهرستان میانه راهی بیمارستان کرد.

به گزارش تبریزمن، حبیب حسینقلی‌زاده اظهار داشت: ساعت ۴ بامداد امروز دوشنبه نهم فروردین و به دنبال اعلام گزارش کاهش هوشیاری خانواده‌ای به اپراتوری شهرستان میانه، از روستای «لله‌لو»، پایگاه  اورژانس ۱۱۵ « آغ‌کند» به منزل مسکونی در روستای «لله‌لو« اعزام شد.

وی افزود: با بررسی تکنسین‌های اعزامی و رسیدگی به وضعیت این خانواده که به مراسم عروسی دعوت شده بودند، متوجه شدند، دودکش بخاری آن از سرجایش در آمده و منجر به مسمومیت با مونوکسید کربن ۱۵ تن از اعضای این خانواده شده است.

حسینقلی‌زاده در ادامه افزود: شش تن از اعضای این خانواده با اقدامات درمانی به درمانگاه « آغ‌کند» و بیمارستان میانه توسط تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ منتقل شدند و ۹ تن دیگر نیز چون وضعیت عمومی بهتری داشتند، با وسیله شخصی منتقل شدند.

وی تصریح کرد: هشدارها در مورد مسمومیت با مونوکسیدکربن را جدی تلقی کرده زیرا ساده‌انگاری در این امر حوادث تلخ و ناگواری را به دنبال دارد.

حسینقلی‌زاده گفت: علائم مسمومیت با مونوکسید کربن می‌تواند طیف وسیعی از علائم را شامل شود که در بیماری‌های مختلفی دیده می‌شود. بسیاری از این علایم شبیه به علایم سرماخوردگی است و اکثر افراد فکر می‌کنند به دلیل سردی هوا دچار سرماخوردگی شده‌اند بنابراین سعی در خوابیدن می‌کنند.

وی سردرد، ضعف جسمانی، سرگیجه و بی‌قراری، تهوع و استفراغ، خمیازه کشیدن بیش از حد و کاهش دید از علایم عمومی مسمومیت‌ها هستند و حالت خواب آلودگی شدید، کسلی، خستگی و کاهش قدرت عضلانی از جمله علایم اولیه مسمومیت در افراد به شمار می‌روند.

حسینقلی‌زاده ادامه داد: چنانچه افراد در این مرحله متوجه چنین علائمی شدند، با خارج شدن از فضای آلوده می‌توانند از پیشرفت مسمومیت پیشگیری کنند و محیط‌های بسته‌ای همچون حمام خیلی سریع افراد را به سمت کاهش هوشیاری و مرگ می‌برد.

انتهای پیام/۶۰۰۰۲/و۳۰


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :