مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: در دومین روز سال ۱۳۹۵ شاهد حادثه ناگوار فوت شهروند تبریزی به دنبال مسمومیت با مونوکسید کربن بودیم.

به گزارش تبریزمن، حبیب حسینقلی‌زاده اظهار داشت: به دنبال اعلام گزارش کودک خردسالی با اپراتوری ۱۱۵ تبریز، پایگاه اورژانس ۲۰۶ به منزل مسکونی در خیابان حجتی اعزام شد.

وی افزود: با بررسی تکنسین‌های اعزامی و رسیدگی به وضعیت این مصدوم که به دنبال نشت مونوکسید کربن از آبگرمکن روی داده بود، از فوت خانم ۲۹ ساله خبر دادند که کودک خردسال با مشاهده مادرش به اورژانس ۱۱۵ اطلاع داده بود.

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان شرقی ادامه داد: علائم مسمومیت با منوکسید کربن می‌تواند طیف وسیعی از علائم را شامل شود که در بیماری‌های مختلفی دیده می‌شود و بسیاری از این علائم شبیه به علائم سرماخوردگی است و اکثر افراد فکر می‌کنند به دلیل سردی هوا دچار سرماخوردگی شده‌اند و سعی در خوابیدن می‌کنند.

وی تصریح کرد: سردرد، ضعف جسمانی، سرگیجه و بی‌قراری، تهوع و استفراغ، خمیازه کشیدن بیش از حد، کاهش دید، حالت خواب‌آلودگی شدید، کسلی، خستگی و کاهش قدرت عضلانی از جمله علائم اولیه مسمومیت در افراد به شمار می‌روند.

حسینقلی‌زاده ادامه داد: چنانچه افراد در این مرحله متوجه چنین علائمی شدند، با خارج شدن از فضای آلوده می‌توانند از پیشرفت مسمومیت پیشگیری کنند و محیط‌های بسته‌ای همچون حمام خیلی زود افراد را به سمت کاهش هوشیاری و مرگ می‌برد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :