شکور اکبرنژاد در خصوص شایعاتی که گفته می شود قرار است یکی از اعضای شورا شهردار تبریز شود، گفت: مگر قحط الرجال است که عضو شورا شهردار شود.

تبریزمن، سرویس شهری؛ منتخب شورای پنجم تبریز در گفتگو با «تبریزمن» با بیان اینکه نباید عضو شورا شهردار شود، گفت: با اینکه به نظر جمع احترام خواهیم گذاشت ولی اعتقاد شخصی بنده این است که باید شهردار تبریز از مجموعه بیرون از شورا انتخاب شود. مگر آدم تمام شده که از داخل شورا یکی شهردار شود.

وی سپس با بیان اینکه باید به نظر و رای مردم احترام گذاشت، افزود: ممکن است از بزرگان شهر و مردم نیز در پروسه انتخاب شهردار تبریز نظرخواهی کنیم.

صادق نجفی جزو گزینه های شهرداری تبریز است

اکبرنژاد با تاکید بر اینکه ممکن است شهردار آینده تبریز از کارکنان این مجموعه انتخاب شود، ادامه داد: البته آقای صادق نجفی شهردار فعلی تبریز نیز جزو گزینه های ما هستند، البته باید ببینیم روند چه طور پیش می رود و تصمیم اکثریت شورا روی چه گزینه ای خواهد بود.

منتخب شورای پنجم تبریز با تاکید بر اینکه نفرات انتخاب شده در پنجمین دوره شورا کاری و باتجربه هستند، گفت: امیدوارم به مردم اعتقاد و باور داشته باشیم و در جهت پیشرفت و توسعه شهر گام برداریم، البته باید مردم نیز مسئولان مختلف همچون شورا و مدیران دولتی را نقد کنند.

وی سپس ادامه داد: دنبال تغییر اتوبوسی مدیران شهرداری نیستیم. قرار نیست اتوبوسی آدم به مجموعه شورا و شهرداری بیاوریم. از توان و ظرفیت کارکنان فعلی شهرداری تبریز نیز استفاده خواهیم کرد.

اکبرنژاد ادامه داد: هزینه های اضافی شهرداری را کاهش می دهیم و باید به جایی برسیم که مراجعه نفر به نفر شهروندان به شهرداری کاهش یابد چراکه در این صورت فساد و دیگر مشکلات کاهش خواهد یافت.

جذب سرمایه گذار و ایجاد فرصت های شغلی در تبریز

منتخب شورای پنجم تبریز در ادامه گفتگوی خود با تبریزمن اظهار داشت: جذب سرمایه گذار اولویت اصلی ما است چراکه با جذب سرمایه گذار می توان فرصت های شغلی جدیدی در تبریز ایجاد کرد.

وی با اشاره به اینکه نباید منتظر بودجه ماده ۱۰۰ بود، گفت: ما هم اکنون در شهر تبریز مشکل پرداخت حقوق ها را داریم که می شود با استراتژی پیش رفت و بسیاری از مشکلات شهرداری تبریز را کاهش داد.

اکبرنژاد ادامه داد: مسئولان استانی و شهری تبریز از مدیران دولتی گرفته تا شهرداری و شورا باید برنامه ای بلندمدت و کارشناسی شده برای شهر تبریز بنویسند و همه طبق آن پیش روند. باید مشکل کنیم الان در چه وضعیتی هستیم و می خواهیم به کجا برسیم.

وی افزود: تبریز یکی از قطب های گردشگری کشور است ولی متاسفانه تاکنون از آن برای درامدزایی استفاده نشده است. باید ببینیم چرا از این ظرفیت و توانمندی استفاده نکرده ایم، چرا در زمینه جذب گردشگر موفق عمل نکرده ایم. نباید فرصت را از دست داد.

منتخب شورای پنجم تبریز افزود: سرانه فضای سبز در تبریز کم است، درآمدها کم است و استراتژی خاصی وجود ندارد که همه اینها باید تغییر کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :