فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی، میراث تاریخی و آثار باستانی گذشتگان را هویت تاریخی یک ملت و جامعه عنوان کرد.

به گزارش تبریزمن؛ سرهنگ محبوب ساسانی در جلسه انجمن میراث فرهنگی بخش مرکزی اهر با بیان اینکه حفظ و حراست از میراث فرهنگی یک جامعه وظیفه همگانی است، افزود: باید تمام مردم جامعه در حفظ و حراست از میراث گذشتگان تلاش کرده و در برابر سودجویان و تخریب کنندگان اثار تاریخی کشور مقابله کنند.

وی، فرهنگ‌سازی و آگاه سازی را یکی از مهمترین عامل در آشناسازی مردم در حفظ و صیانت از آثار ملی عنوان کرد و افزود: اگر آموزش و پرورش از مدارس این آگاه سازی و آشنایی کودکان با میراث ملی و تاریخی آغاز کنند، بسیار تأثیرگذارتر است.

وی در پایان از تمام سازمان‌های مردم نهاد و انجمن‌های میراث فرهنگی شهرستان ها خواست در صورت هرگونه مشاهده حفاری‌های مشکوک توسط سودجویان و قاچاقچیان آثار تاریخی و عتیقه در اسرع وقت به مراکز مربوطه اطلاع دهند.

در ادامه این جلسه معاون فرماندار اهر نیز یکی از افتخارات فرهنگی و آثار تاریخی شهرستان را بقعه شیخ شهاب الدین اهری و موزه ادب و عرفان آن عنوان کرد و بر حفظ و مرمت این بقعه تاریخی و بازگشایی مجدد موزه تأکید کرد.

مدد سمندری، وجود برخی از آثار تاریخی و میراث فرهنگی این شهرستان را فرصتی مناسب برای جذب گردشگر برشمرد و افزود: با جذب گردشگر و توریست علاوه بر معرفی منطقه به توسعه و پیشرفت این شهرستان نیز می توان کمک کرد.

در پایان سید محمد عابدی فرماندار اهر به عنوان رئیس انجمن میراث فرهنگی شهرستان اهر، حسن باقرپور به ‌عنوان دبیر انجمن میراث فرهنگی، احمد نیک‌نفس سرپرست بخشداری مرکزی اهر به‌ نوان رئیس انجمن میراث فرهنگی بخش مرکزی و روستاهای شهرستان اهر و سید خلیل تاج‌الدین به‌ عنوان دبیر این انجمن از سوی مرتضی آبدار مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی انتخاب‌ شده‌اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :