معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از کاهش تخلفات حوزه نان و نانوایان استان نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل عطاپور با اعلام این خبر اظهار داشت: هر چند امسال ۵۴۹ شکایت مردمی از نانوایان دریافت شده اما میزان این تخلفات نسبت به سال گذشته کاهش یافته زیرا بر اساس بررسی های صورت گرفته ۸۸۰ پرونده تخلفات نانوایی ها در پنچ ماهه سال ۹۴ دریافت شده بود که این تعداد در پنج  ماهه اول  امسال ۵۲۷ مورد بوده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در ادامه تاکید کرد: البته سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و سایر نهادهای مرتبط با این حوزه با جدیت به این تخلفات  رسیدگی می کنند زیرا با توجه به فرهنگ غذایی مردم کشور ما، حوزه نان و نانوایی از حوزه هایی است که ارتباط تنگاتنگی با امنیت غذایی و سلامت جامعه دارد.

عطاپور مهمترین دلیل کاهش تخلفات نانوایی های آذربایجان شرقی را توجه به موضوع آموزش و بازرسی های مستمر دانسته و گفت: کاهش  تخلفات نشان دهنده این موضوع است که کیفیت نان تولیدی در استان افزایش یافته و موضوعاتی چون کم فروشی، گران فروشی و عدم رعایت به بهداشت در نانوایی ها سیر نزولی داشته که این مهم علاوه بر رضایت شهروندان، تاثیری مستقیم در امنیت غذایی جامعه نیز خواهد داشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :