رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با اعلام اینکه تا ساعت ۱۷ امروز بیش از یک میلیون نفر در پای صندوق های رای حاضر و اگشت های خود را جوهری کردند، گفت: میزان مشارکت مردم استان تا زمان حاضر به ۳۵ درصد واجدان شرایط نزدیک شده است.

به گزارش تبریزمن، سعید شبستری واجدان شرایط رای دادن در این دوره از انتخابات را ۲ میلیون و ۹۵۵هزار و ۳۳۲ نفر اعلام کرد و گفت: ۶۶هزار و ۱۰۲ نفر از آن ها برای اولین بار می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه میزان مشارکت مردم استان در انتخابات امروز بیش از دوره های گذشته است، پیش بینی کرد: میزان مشارکت به ۷۰ درصد برسد.

وی با اشاره به ساعت ۲۰ برای پایان انتخابات امروز در نظر گرفته شده است، از مردم استان خواست مشارکت خود را به ساعت پایانی موکول نکنند.

شبستری گفت: برای انتخابات ریاست جمهوری، سه هزار و ۲۴۱ شعبه و برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا سه هزار و ۶۳۷ شعبه در این استان پیش‌بینی شده است.

وی همچنین گفت: ۱۲هزار و ۸۳۱ نامزد در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان شرقی حضور دارند.

وی افزود:۵۲۲ صندوق اخذ رأی برای انتخابات میان دوره ای مجلس دهم در ۲ حوزه انتخابیه مراغه- عجب‌شیر و اهر- هریس پیش‌بینی شده که ۱۴۵ صندوق در شهرستان اهر، ۱۰۰ صندوق در شهرستان هریس، ۲۰۱ صندوق در شهرستان مراغه و ۷۶ صندوق در شهرستان عجب‌شیر مستقر است.

شبستری گفت:۲۰ نفر در حوزه انتخابیه اهر- هریس و ۲۵ نفر در حوزه انتخابیه مراغه- عجب‌شیر برای انتخابات میان دوره ای مجلس دهم رقابت دارند که در نهایت از هر حوزه یک نفر به مجلس شورای اسلامی راه خواهد یافت.

وی اعلام کرد: برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در آذربایجان شرقی، ۳‌میلیون و ۱۴۵هزار برگ رأی و برای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس، ۴۲۱هزار برگ رأی تهیه و توزیع شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :