شهردار تبریز با بیان این‌که انتخاب تبریز به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی اقدام عالمانه‌ای بود که با در نظر گرفتن ظرفیت‌های اقتصادی و اجتماعی این شهر صورت گرفت، افزود: مردم تبریز و آذربایجان، به تعبیر رهبر معظم انقلاب به «زمان‌شناسی» معروف‌ هستند و این خصیصه مهم را قطعا در پیگیری اهداف اقتصاد مقاومتی نشان خواهند داد.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی در نشست اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر کشور در تبریز برگزار شد، با اشاره به انتخاب تبریز  به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ متذکر شد: این موفقیت، تنها مختص تبریز و آذربایجان‌شرقی نیست، بلکه یک موضوع افتخارآمیز ملی است، از این رو از دولت محترم انتظار داریم دست‌کم یکی از جلسات هیئت‌دولت را به این بحث اختصاص دهد.

وی خاطرنشان کرد: موفقیت در این عرصه بدون مباحث سرمایه‌گذاری متصور نیست؛ از این رو، باید امنیت بسترهای سرمایه‌گذاری را تقویت کنیم که البته این امر نیز بدون همراهی وزارتخانه‌های کلیدی هیئت‌دولت، میسر نخواهد بود.

شهردار تبریز یادآور شد: در دو سال و نیم گذشته، با همراهی برادر ارجمندم جناب آقای مهندس خندان‌‌دل در شورای سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، اقدامات مهمی در راستای حل معضلات ساختاری شهرداری‌ها صورت گرفته که پیگیری موضوع مدیریت واحد شهری از آن جمله است.

دکتر نجفی افزود: در همین فرصت از دولت محترم و رییس‌جمهور عزیز به خاطر توجه ویژه‌ای که به بحث مدیریت واحد شهری داشته‌اند و این بحث را به صورت لایجه تدوین کردند، قدردانی می‌کنم.

وی در عین حال گفت: خرسندیم که در نبود قانون مدیریت واحد شهری، مدیریت هماهنگ و همدل را در سطح شهر پدید آورده‌ایم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :