رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز، رویکرد کلی بودجه دو سال آینده کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز را با محوریت تبریز شهر نمونه گردشگری در سال ۲۰۱۸ دانست و گفت: میزبانی شایسته این رویداد فرهنگی در سال ۲۰۱۸ نیازمند مقدماتی است که باید در زیرساخت های فرهنگی شهر تبریز فراهم شود تا بتوانیم تبریز را از لحاظ ظاهر آثار تاریخی و مبلمان شهری آماده حضور گردشگران و میهمانان خارجی کنیم.

به گزارش تبریزمن، سعید حاجی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان‌شرقی گفت: میزبانی شایسته این رویداد فرهنگی در سال ۲۰۱۸ نیازمند مقدماتی است که باید در زیرساخت های فرهنگی شهر تبریز فراهم شود تا بتوانیم تبریز را از لحاظ ظاهر آثار تاریخی و مبلمان شهری آماده حضور گردشگران و میهمانان خارجی کنیم.

وی افزود: برنامه های کمیسیون فرهنگی شهرداری تبریز در چهار حوزه گردشگری، فرهنگی و هنری، اجتماعی و ورزش و سلامت می‌باشد که تصمیمات بنیادی مهمی در این حوزه ها برای دو سال آینده گرفته شده است.

وی با بیان اینکه بودجه عمرانی پیشنهادی برای کمیسیون فرهنگی اعتباری بالغ بر ۱۵۳ میلیارد تومان است، تاکید کرد: این اعتبار تنها جهت کارهای عمرانی است و اعتبارات سازمان های فرهنگی و هنری و ورزشی شهرداری جهت فعالیت های نرم افزاری ورای این مقدار است.

حاجی زاده ادامه داد: بودجه عمرانی برای تکمیل طرح های نیمه کاره تخصیص خواهد یافت و حتی الامکان از شروع طرح های جدید خودداری خواهد شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز با اشاره به برنامه های این کمیسیون در حوزه گردشگری برای سال آینده اظهار کرد: تبریز، شهر نمونه گردشگری در سال ۲۰۱۸ ، محور اصلی برنامه های حوزه گردشگری برای سال آینده است و در این راستا درصدد جذب مشارکت های دولتی و تخصیص ردیف بودجه ملی برای آماده سازی تبریز برای سال ۲۰۱۸ هستیم.

وی با بیان اینکه اصلی ترین مشکل ما در حوزه گردشگری این است که نتوانسته ایم از ظرفیت های تبریز برای جذب گردشگر استفاده کنیم و به جرات باید بگوییم که تبریز مقصد گردشگری نیست، گفت: در راستای شناساندن بیشتر شهر تبریز و آماده سازی آن برای شهر نمونه گردشگری ۲۰۱۸ برنامه های زیادی از جمله استفاده از ظرفیت فضای مجازی، احیای ربع رشیدی، تکمیل پارک موزه دفاع مقدس، مقاوم سازی ساختمان ساعت، احداث مرکز همایش های بین المللی، ساماندهی مجموعه صاحب آباد به عنوان نخستین پایتخت حکومتی کشور و احیای جاده ابریشم را در دستور کار قرار داده ایم.

وی ادامه داد: ایجاد کتابخانه های استاندارد در مناطق ۱۰ گانه شهر تبریز، ساخت ۱۰ سرای محله جهت ارتقای آموزش های شهروندی، ساخت دهکده کتاب در منطقه ۴ تبریز، ایجاد نمایشگاه های دائمی کتاب، ساخت پردیس سینمایی و سالن ویژه تئاتر از جمله برنامه هایی است که در حوزه فرهنگی هنری برای سال آینده در کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز پیشنهاد شده است.

وی در خصوص برنامه های ورزش و سلامت نیز گفت: احداث مجتمع اقامتی، ساماندهی تعداد تیم های مورد حمایت شهرداری، افزایش اعتبار ورزش های همگانی و اختصاص ردیف اعتباری ویژه برای حمایت از قهرمانان و ورزشکاران المپیکی شهر از جمله برنامه های کمیسیون فرهنگی برای سال آینده در حوزه ورزش می باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :