هنوز چند ساعت بیشتر از انتشار تصویر اعتراضات مردم خشمگین کشورمان به جنایت اخیر سعودی ها نگذشته بود که روسای باشگاه های سعودی جنجال سازی ها را آغاز کردند و خواستار لغو میزبانی ایران از بازی های لیگ قهرمانان آسیا شدند.

به گزارش تبریزمن، این اقدامات سعودی ها در فوتبال سابقه چندین ساله دارد و هیچ وقت هم به نتیجه نرسیده است اما با این حال آنها دست از تلاش برنداشته و این بار هم در آستانه آغاز فصل ۲۰۱۶ لیگ قهرمانان آسیا سعودی ها از اتفاقات رخ  داده مقابل سفارت عربستان نهایت بهره را برده و خواستار گرفتن میزبانی ایران شدند.

در چند سال گذشته همواره رقابت های لیگ قهرمانان و به ویژه بازی های باشگاههای ایرانی و عربستانی، حاشیه هایی را در پی داشته است. باشگاههای این کشور همیشه کاروان تیم های ایرانی را ساعت ها در فرودگاه منتظر می گذارند. امسال اما جو سازی عربستانی ها خیلی زودتر آغاز شده ، پیش از آن که حتی مرحله پلی آف لیگ قهرمانان تمام شود، مسئولان دو باشگاه الهلال و الاهلی عربستان، خواهان گرفتن میزبانی از ایران شدند.

عبدالرحمن بن مساعد رئیس باشگاه الهلال که در سال های گذشته همواره مصاحبه های تندی علیه ایرانی ها کرده است در توئیتر خود نوشت: «از باشگاه های عربستانی می خواهیم که با نوشتن نامه‌ای به کنفدارسیون فوتبال آسیا خواستار برگزاری دیدارهای خود با نمایندگان ایران در زمینی بی طرف باشند. نه ما می خواهیم به ایران برویم و نه می‌خواهیم آنها به عربستان بیایند. از باشگاه‌های عربی می‌خواهم با ما همدردی کنند و چنین خواسته‌ای را درک کنند. امنیت بازیکنان مهم تر از هر چیزی است و نمی‌توان در چنین کشور که دشمن ماست امنیت خود را حفظ کرد. نیازی نیست که رفتارهای را که آنها با ما داشتند یادآوری کنم.»

01084071در همین حال باشگاه الاهلی عربستان هم که در صورت برد نفت مقابل الجیش قطر، با تیم ایرانی همگروه خواهد شد، اعلام کرد به ایران سفر نمی کنند. عبدالله البترجی رئیس این باشگاه پیش از همگروهی با نفت، در مصاحبه ای گفت: «باشگاه الأهلی نامه‌ای به کنفدارسیون فوتبال آسیا خواهد نوشت و در آن از سران AFC می‌خواهیم که دیدارهای الأهلی با نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا را در زمینی بی‌طرف برگزار کند.»

حالا با این اتفاقات و جوسازی های صورت گرفته باید منتظر ماند و دید واکنش کنفدراسیون فوتبال آسیا به این حاشیه ها چه خواهد بود گرچه بسیار بعید به نظر می رسد که روسای AFC به درخواست غیر حرفه ای سعودی ها واکنشی نشان بدهد و ماهیت تورنمنت بزرگی مثل لیگ قهرمانان آسیا را زیر سئوال ببرند اما هر چه هست به نظر می رسد با این جنجال ها امسال تیم های ایرانی برای سفر به عربستان روزهای دشواری پیش رو خواهند داشت.

01084072

همچنین، عبدالله البترجی، نائب رئیس باشگاه الأهلی که به احتمال زیاد تیمش با تیم نفت تهران هم گروه خواهد شد از باشگاه‌های عربستانی خواست تا با ارسال نامه‌ای به کنفدارسیون فوتبال آسیا از این نهاد بخواهند که بازی‌های نمایندگان عربستان با تیم های ایرانی را در یک زمین بی طرف برگزار کند.

در این قرعه‌کشی که انجام شد، الهلال با تراکتورسازی تبریز هم گروه است، النصر عربستان با ذوب‌آهن، فولاد به احتمال خیلی زیاد با الاتحاد و الأهلی هم در صورت برنده شدن نفت برابر الجیش با این تیم ایرانی همگروه خواهد شد.

روابط سیاسی ایران و عربستان اخیراً و در پی اعدام «شیخ نمر» به تیرگی گراییده و همین موضوع بهانه‌ای شده تا مدیران باشگاه‌های عربستانی بار دیگر درخواست‌های غیرمعقولی را مطرح کنند.

او گفت: باشگاه الأهلی نامه‌ای به کنفدارسیون فوتبال آسیا خواهد نوشت و در آن از سران AFC می‌خواهیم که دیدارهای الأهلی با نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا را در زمینی بی‌طرف برگزار کند.

باشگاه الأهلی تنها باشگاهی نیست که چنین خواسته‌ای دارد. عبدالرحمان بن مساعد، رئیس باشگاه الهلال عربستان هم که به ایران ستیزی مشهور است و همواره اظهارات تندی را علیه تیم‌های ایرانی بر زبان می آورد چنین خواسته‌ای دارد.

او گفت: از باشگاه های عربستانی می خواهیم که با نوشتن نامه‌ای به کنفدارسیون فوتبال آسیا خواستار برگزاری دیدارهای خود با نمایندگان ایران در زمینی بی طرف باشند. نه ما می خواهیم به ایران برویم و نه می‌خواهیم آنها به عربستان بیایند.

وی ادامه داد: از باشگاه‌های عربی می‌خواهم با ما همدردی کنند و چنین خواسته‌ای را درک کنند. امنیت بازیکنان مهم تر از هر چیزی است و نمی‌توان در چنین کشور که دشمن ماست امنیت خود را حفظ کرد. نیازی نیست که رفتارهای را که آنها با ما داشتند یادآوری کنم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :