امروز، روز میلاد نور و رحمت، پیام آور صلح و عدالت و یگانه منجی عالم بشریت از سیاهی هاست؛ نیمه شعبان تولد حامی مستضعفان و امید محرومان برای برابری است.

به گزارش تبریزمن، امروز میهمانی بس عزیز می آید؛ میهمانی که مشتاقانش در آمدنش اشک ها ریخته و رنج ها کشیده اند، نذرها گفته و مناجات ها کرده اند.

آری! امروز سالروز تولد مهدی موعود، شاه شاهان، سلطان بی‌پناهان و خورشید صبحگاهان است؛ تا عالم از آمدنش غرق در رحمت شود و باران صلح، آرامش و عدالت، تن تکیده و رنجور زمینیان را بیارآمد.

در آمدن میهمان سفره ها بیارایند و لباس نو پوشند؛ و در آمدن این دردانه هستی مومنان سفره دل آمیخته با دعا و گریه و زاری گشوده اند و لباسی از ایمان و خلوص پوشیده اند و شعرها و غزل ها در استقبال از این میهمان روح افزا سروده اند.

‘می شود از عشق تو دیوانه شد دیوان نوشت
صد غزل از آن نگاه و دیده و مژگان نوشت
هرچه زیباروی اگر در محفلی گردند جمع
می شود اسم تو را در صدر این خوبان نوشت
نازنینا! چشم ما مهمان بکن بر یک نظر
ورنه باید این دل آباد را ویران نوشت
آب اگر ریزی به مژگان و چکد بر صورتت
می توان زیبایی این صحنه را باران نوشت
نازنین زیبای من قدری به من نزدیک شو
دل که بردی، می توان جان را به تو قربان نوشت
یک نگاه مست و یک لبخند شیرین تو را
می توان در جنگ با هر درد، پشتیبان نوشت
عشق تو همچون گل سرخ بهار است ای عزیز
می توان آیا به این گل، قلب ما گلدان نوشت؟

سلام بر مهدی موعود (عج)، خورشید آفتاب آفرین و ذخیره خدا بر روی زمین! سلام بر او که نامش مفتاح فتوح است و یادش معراج قلوب، مهرش کلید گنج مقصود است .

مولا! دمی به ما گوش کن تا مصایب خویش با تو باز گوییم؛ با تو ای امید بینوایان و حامی مظلومان و تو ای پرچمدار عدالت در زمین، بر کویر تفتیده ما رحمی کن .

مهدی جان! می خواهم حدیث پریشانی دل بنگارم، اما نه کلام را توان شرح دلداگی مشتاقان هست و نه قلم را یارای نوشتن، تو خود حدیث مفصل تر خوان از سیلاب اشک یتیمان و آه جگر سوز مظلومان که شب و روز در هجر فراقت و شوق دیدارت ناله ها می کنند.

‘می سوزم از فراقت روی از جفا بگردان
هجران بلای ما شد یا رب بلا بگردان
ای نور چشم مستان در عین انتظارم
چنگ حزین و جامی بنواز یا بگردان’

مشتاقان آمدن مهدی در شهرها و روستاهای آذربایجان شرقی با برپایی مجالس جشن و سرور و پخش نقل و شیرینی و شربت میلاد آن حضرت را گرامی می دارند.

شهرهای آذربایجان شرقی در سالروز میلاد باسعادت منجی عالم بشریت، آراسته به زیور و غرق در نور و شادی است، در هر قدم بساط شیرینی پهن است و کام مردم از این همه رحمت شادکام است.

در مساجد، تکایا و منازل دعای فرج، اقامه نماز امام زمان و مولود خوانی برپاست، باشد که قدوم مبارک آن حضرت چشمان مومنان را به نور خویش روشن کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :