بهزاد زادعلی اصغر نابغه تبریزی فوتبال نابینایان جهان تیتر اول رسانه های کشور شده و با دعوت خبرگزاری های رسمی تسنیم و مهر به دفاتر مرکزی این رسانه ها در تهران رفت و گفتگوهای جالبی با آنها انجام داد.

تبریزمن، سرویس ورزشی؛ بهزاد زادعلی اصغر بازیکن تبریزی سال‌هاست که در عرصه فوتبال پنج نفره و یا فوتبال نابینایان موفقیت کسب می کند اما تا پیش از بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو کمتر به چشم می آمد. گلی که این مهاجم در بازی با مراکش به ثمر رساند تحسین همه رسانه های جهان را برانگیخت و ویدیوی این گل در صفحات مجازی بازدید میلیونی داشت.

139507061102343878768804

زادعلی اصغر تبریزی پس از قهرمانی با ایران در بازی های پاراآسیایی اینچئون، با تیم ملی در ریو و در بازی های پارالمپیک هم خوش درخشید و در دومین حضور پارالمپیکی ایران در این رشته، یک مدال نقره کسب کرد.

درخشش در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو، به ثمر رساندن یک گل انفرادی زیبا مقابل مراکش، دریافت لقب مسی فوتبال نابینایان از سوی رسانه‌های خارجی، کسب مدال نقره و تشویق از طرف تماشاگران برزیل، همگی به خوبی ارزش کار بهزاد زادعلی‌اصغر را نشان می‌دهد.

زادعلی اصغر در گفتگو با تسنیم گفته است: آرزویم دیدار رهبر و بوسیدن دست ایشان است، از فوتبال ملی در بازی با ستارگان ایران خداحافظی می‌کنم، از مسئولان گله‌مندم و دلم پر است.

139507061059317778768734

وی گفته است: ۲۸ ساله و متولد و بزرگ شده تبریز هستم. ۱۰ سال است که فوتبال رو شروع کرده‌ام و در ریو دومین حضور در پارالمپیک را تجربه کردم. در دوره قبلی در ۲۰۱۲ لندن در رده ششم قرار گرفتیم، اما در ریو با دعای مردم و لطف خدا نایب قهرمانی شدیم و این مدال رو برای ایران کسب کردیم.

photo_2016-09-27_13-58-09

وی در خصوص لقب مسی نابینایان نیز گفته است: او بازیکن خاصی است و خوشحالم به من مسی گفتند. دریافت این لقب خیلی ارزش داشت، چون دلیل خاصی برای این کار داشتم. مسی قبل از هر بازی می‌گفت که فکر می‌کند قرار است اولین بازی‌اش را پیش‌رو داشته باشد. من هم وقتی داخل ورزشگاه می‌روم، آن «بهزاد»ی که از خودم تجسم دارم را داخل رختکن می‌گذارم و یک اسکلتی از مردم ایران تصور می‌کنم که در زمین بازی حضور دارند. بر همین اساس باید آن نتیجه‌ای که مردم ایران دوست دارند را انجام بدهم. به نظرم لقب مسی برای مردم ایران بود.

از منچستر پیشنهاد دارم/ دیوید بکهام حق را به ما داد!

زادعلی اصغر در گفتگو با خبرگزاری مهر نیز گفته است: همانطور که می دانید بازیکنان بارسلونا به همراه لیونل مسی با چشم بندی که به چشم بستند با تیم نابینایان اسپانیا بازی کردند. نیمار هم قبل از پارالمپیک با چشم بند با بازیکنان نابینا بازی کرد. دیوید بکهام هم قبل از بازی های پارالمپیک لندن در تمرین تیم بریتانیا حاضر شد و گفت فوتبال اصلی را بازیکنان نابینا بازی می کنند. فکر کنید یک بچه نابینایی که عملکرد بازیکن حریف را بی آنکه وی را ببیند در ذهن خود تجسم می کند، شاهکار می کند.

وی ادامه داد: با اینکه خوشحالم از اینکه پاداش ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی برابر شده با این حال امیدوارم فرقی که بین ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی وجود دارد از بین برود. ببینید موقعی که ما از ریو برگشتیم فقط عضور شواری شهر تبریز، دکتر دبیری و دکتر رحیمی از ما استقبال کردند. من در آذربایجان شرقی هم مورد حمایت واقع نمی شوم. تربیت بدنی استان آذربایجان شرقی اصلا از من سراغی نگرفته است. در حالیکه برای مدال آور زن تکواندو در استان ما ۱۲۰ میلیون تومان پاداش جمع آوری شده برای من هیچ کاری نکرده اند و دلم از این جهت می گیرد.

photo_2016-09-27_13-58-04

وی سپس ادامه داده است: در حال حاضر بازیکن تیم کایسری اسپور ترکیه هستم. در واقع تنها لژیونر فوتبال پنج نفره ایران هستم. ماجرای حضور من در این تیم هم به درخشش در بازی های ژاپن و تایلند بازمی گردد. ترکیه لیگ پویایی دارد و هشت تیم در آن شرکت دارند و بازی های این لیگ ۱۵ هفته به طول می انجامد. ما هم از سال گذشته با حضور هشت تیم صاحب لیگ شدیم اما کل مسابقات ظرف دو هفته برگزار شد. در واقع ما در ایران حتی یک زمین استاندارد هم نداریم.

در ایران تراکتورسازی؛ در دنیا رئال مادرید

زادعلی اصغر ادامه داد: پس از بازی های خوبی که در بازی های پارالمپیک انجام دادم شنیدم که تیم فوتبال منچستریونایتد خواهان به خدمت گرفتن من شده است. من سه ماه با کایسری اسپور قرارداد دارم و چنانچه این باشگاه ترکیه ای رضایتنامه ام را صادر کند از این تیم به منچستریونایتد می روم. البته کشور مورد علاقه ام ایتالیا است و دوست دارم در آنجا هم بازی کنم.

وی ادامه داد: برای من به اهتزاز درآمدن پرچم سه رنگ کشورم بزرگ ترین افتخار است. با اینکه در ترکیه مشکل زبان ندارم و مورد توجه هم هستم با این حال عرق ملی به من اجازه نمی دهد در این کشور بمانم. در بازی فینال و زمانی که پرچم ایران بالا رفت بهترین لحظه زندگی ام رقم خورد.

وی ابراز داشت: در ایران طرفدار تیم تراکتورسازی هستم. در واقع من طرفدار تیم های قرمز هستم. البته در فوتبال باشگاهی دنیا تیم مورد علاقه ام رئال مادرید است. یکی از اتفاقات خوب زندگی من این است که علی دایی در صفحه شخصی ام برای من پیغام گذاشت. دایی و کریم باقری جزو اسطوره های فوتبال ما هستند. امیدوارم شرایطی فراهم شود تا تیم های لیگ برتری ایران اسپانسر تیم های فوتبال پنج نفره شوند و هر تیم لیگ برتری، یک تیم فوتبال پنج نفره هم داشته باشند تا نابینایان بیشتری به ورزش کشیده شوند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :