استاندار آذربایجان شرقی گفت: نامزدهای راه یافته به مرحله دوم انتخابات مجلس دهم از هرگونه رفتار تبلیغ گونه قبل از موعد قانونی خودداری کنند.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده روز یکشنبه در نشست ستاد انتخابات استان در نشست با خبرنگاران افزود: نمایندگان فعلی مجلس نهم که جزو نامزدهای راه یافته به مرحله دوم انتخابات مجلس دهم هستند نیز نباید رفتارهای تبلیغ گونه انجام دهند.

وی ادامه داد: حق الناس تنها صیانت از آرای مردم نیست، بلکه فعالیت های تبلیغی نیز به عنوان حق الناس مطرح است و فرمانداران باید نسبت به این موضوع حساس باشند.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: از ۱۹ نماینده مجلس شورای اسلامی در ۱۳ حوزه آذربایجان شرقی در مرحله نخست انتخابات ۱۰ نفر با رای حداکثری مردم انتخاب شده اند.

وی اظهار کرد: مرحله نخست انتخابات هفتم اسفند ماه ۹۴ در امنیت کامل و آرامش در آذربایجان شرقی برگزار شد و تدابیر لازم نیز برای برگزاری دور دوم انتخابات انجام گرفته است.

جبارزاده افزود: در ارزیابی های انجام گرفته بین استان ها، آذربایجان شرقی از لحاظ زمانبندی تشکیل هیات های اجرایی و شروع به کار آن جزو استان های موفق بود و هماهنگی بین هیات های نظارت و اجرایی و فرمانداران استان بی نظیر بوده است.

وی ادامه داد: امیدواریم در مرحله دوم نیز همکاری و همدلی بین هیات های اجرایی و نظارت ، دستگاه قضا و دیگر عوامل انتخابات ادامه یابد و مرحله دوم با کیفیت تر از دور قبل برگزار شود.

استاندار آذربایجان شرقی از اصحاب رسانه برای پوشش لحظه به لحظه اخبار انتخابات استان به نحو احسن و با در نظر گرفتن اصل امانت داری و صداقت در نوشتار تشکر و قدردانی کرد.

وی ابراز امیدواری کرد اصحاب رسانه در مرحله دوم انتخابات نیز با شور و اشتیاق بیشتر نسبت به جذب مشارکت حداکثری مردم تلاش کنند.

جبارزاده همچنین گفت: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی از ابتدای سال ۱۳۹۴ در قالب سند تدبیر توسعه در آذربایجان شرقی آغاز شده و در اکثر پروژه های این سند پیشرفت قابل توجهی داشته ایم.

آذربایجان شرقی با افزون بر سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت ۱۹ نماینده در خانه ملت دارد که در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۰ نماینده با کسب اکثریت آرا به مجلس راه یافتند.

دومین دوره انتخابات مجلس دهم در آذربایجان شرقی برای تعیین تکلیف ۹ کرسی دیگر استان همزمان با سراسر کشور دهم اردیبهشت امسال برگزار می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :