حتما می‌دانید، آقایانی که الان در پوستین اصلاحات دم از آزادی، حقوق بشر و حقوق شهروندی می‌زنند، در اوایل انقلاب با تنگ‌نظری و بی تدبیری خود باعث بوجود آمدن فضای بی اعتمادی و وحشت در بین برخی از هموطنان گردیدند بطوریکه تعدادی از آنها با چشمانی گریان مجبور به ترک وطن خود شدند بدون آنکه تقصیری داشته باشند، که من هم از جمله آنها هستم.

به گزارش تبریزمن، صبح دیروز مراسم ختم حبیب محبیان خواننده شناخته‌شده ایرانی در مسجد جامع شهرک قدس تهران برگزار شد.

از آنجا که پس از درگذشت این خواننده ایرانی تحلیل‌ها و نقد و نظرهای فراوانی در خصوص پایگاه هنری، اجتماعی و سیاسی وی در فضای رسانه‌ای کشور مطرح شده بود،  همزمان با مراسم دیروز، نظر به شبهات و ابهامات ایجاد شده درباره چگونگی بازگشت این نوازنده و خواننده ایرانی به کشور پس از یک دوره حضور در آمریکا،خبرگزاری فارس متن نامه وی خطاب به محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق را برای اولین بار منتشر کرد.

حبیب محبیان در این نامه ضمن ابراز علاقه قلبی برای بازگشت به ایران،خطاب به رئیس جمهور سابق تصریح کرده بود: «حتما می‌دانید، آقایانی که الان در پوستین اصلاحات دم از آزادی، حقوق بشر و حقوق شهروندی می‌زنند، در اوایل انقلاب با تنگ‌نظری و بی تدبیری خود باعث بوجود آمدن فضای بی اعتمادی و وحشت در بین برخی از هموطنان گردیدند بطوریکه تعدادی از آنها با چشمانی گریان مجبور به ترک وطن خود شدند بدون آنکه تقصیری داشته باشند، که من هم از جمله آنها هستم».

شاید به دلیل وجود همین جمله در نامه مرحوم محبیان بود که برخی رسانه ها در داخل و خارج کشور در صدد برآمدند تا اصالت نامه وی را زیر سئوال ببرند.در فضای مجازی برخی کانال های تلگرامی، بخشی از اظهارات محمد محبیان در گفتگو با یک شبکه ماهواره ای را بازتاب داده و آن را به عنوان واکنش فرزند محبیان به خبر فارس قلمداد کردند درحالی که این گفتگو در روزهای ابتدایی فوت مرحوم محبیان صورت گرفته و ارتباطی به نامه منتشره در فارس نداشت.

اما روزنامه شرق با انتشار مصاحبه دیگری منتسب به فرزند مرحوم حبیب، از قول وی مدعی شد که پدرش نامه ای به محمود احمدی نژاد ننوشته است.

به احتمال زیاد موضوع بازگشت حبیب محبیان به داخل ایران با دستور محمود احمدی نژاد موضوعی نیست موجب نگرانی و ناراحتی رسانه های اصلاح طلب و شبکه های مرتبط با آنان در خارج کشور شده باشد چرا که بر اساس سوابق موجود، چنین اقدامات و رفتارهایی از سوی رئیس جمهور سابق یا هر شخصیت سیاسی و اجرایی دیگری معمولا با استقبال آنان مواجه می شود، اما آنچه موجب نگرانی آنان و تلاش برای تکذیب نامه مرحوم حبیب شده، تاکید این خواننده ایرانی بر «سوابق جریان اصلاح طلب مدعی آزادی بیان در برخورد با چهره های هنری در اوایل انقلاب» و دورویی و نفاق کنونی آنان است.

بر همین اساس خبرگزاری فارس جهت تایید نهایی متن نامه مرحوم حبیب محبیان به رئیس جمهور سابق، اصل این نامه و پاراف محمود احمدی نژاد بر روی آن را نیز منتشر می کند تا مخاطبان خود در این خصوص قضاوت کنند.

نامه حبیب محبیان به احمدی نژاد (+عکس)

متن این نامه که در آذرماه سال ۱۳۸۸ به دبیرخانه مربوط ارجاع داده شده به شرح زیر است:

بنام خدا

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای محمود احمدی‌نژاد

با سلام و عرض ادب

با احترام به استحضار می‌رساند اینجانب حبیب محبیان یکی از هنرمندان مردمی این مرز و بوم که سال‌ها در عرصه موسیقی و ترانه‌سرایی فعالیت حرفه‌ای داشته‌ام، بعد از انقلاب اسلامی به دلایل شخصی به همراه خانواده از کشور عزیزم هجرت کرده و سال‌ها در غربت زندگی سختی را پشت سر گذاشته‌ام.

رئیس جمهور محترم! جالب است بدانید، که حتما می‌دانید، آقایانی که الان در پوستین اصلاحات دم از آزادی، حقوق بشر و حقوق شهروندی می‌زنند، در اوایل انقلاب با تنگ‌نظری و بی تدبیری خود باعث بوجود آمدن فضای بی اعتمادی و وحشت در بین برخی از هموطنان گردیدند بطوریکه تعدادی از آنها با چشمانی گریان مجبور به ترک وطن خود شدند بدون آنکه تقصیری داشته باشند، که من هم از جمله آنها هستم.

جناب آقای احمدی‌نژاد ریاست محترم جمهور، بنده به صراحت و با صدای بلند اعلام می‌کنم که اینجانب دارای عرق ملی و اسلامی بوده و اعتقاد راسخ به قوانین جاری کشور دارم و از وطن‌فروشان خودفروخته‌ای که سر به آخور استکبار و صهیونیسم جهانی دارند متنفر بوده و در هیچ زمانی با آنها همکاری و ارتباطی نداشته و ندارم و دامن به خیانت نیالوده‌ام. البته به این موضوع اذعان دارم که عمر و جوانی‌ام که سرمایه اصلی زندگی‌ام بود را در خارج از کشور از دست داده‌ام و شاید هم کوتاهی‌هایی داشته باشم.

اما با قلبی مملو از عشق به وطن و امید به آینده همچنان پرنشاط، فعال و با کوله‌باری از تجربه امید به آینده‌ای روشن دارم.

برادر عزیز، زمانی نه چندان دور رزم‌آرا نخست وزیر پهلوی با خفت اعلام کرده بود ما نمی‌توانیم لولهنگ آفتابه بسازیم تا برسد به ملی شدن صنعت نفت!! اما بعد از انقلاب اسلامی با همت مردم شریف ایران و رهبری بی نظیر امام خمینی (رحمت‌الله‌علیه) و مقام معظم رهبری و مواضع مقتدرانه جنابعالی شعار «ما می‌توانیم» به تحقق رسیده و نتایج درخشانی در پی داشته است که این افتخارات مورد مباهات همه ملت ایران می‌باشد.

امضا: حبیب محبیان


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :