یکی از موسسات خیریه نوپای تبریز که در سال ۱۳۹۲ و به وصیت یک مادر خیرخواه و با سرمایه وی شکل گرفته است، این روزها روش متفاوتی را برای درآمدزایی در نظر گرفته است. موسسه خیریه طوبی، نانوایی با همین نام تاسیس کرده و تمام سود حاصل از فروش نان صرف کودکان بی سرپرستی می شود که در این موسسه نگهداری می شوند.

 به گزارش تبریزمن، «مهدی بخشایشی» مدیرعامل موسسه خیریه طوبی در این خصوص از فعالیت های این موسسه سخن گفته و از هموطنانی که در این روزها نذری و احسان دارند، دعوت کرده است که از خدمات این موسسه استفاده کنند.

موسسه خیریه طوبی هم اکنون در چه زمینه ای فعالیت می کند و چند نفر را تحت پوشش دارد؟

موسسه خیریه طوبی از سال ۱۳۹۲ با تشکیل هیات مدیـره وهیات امناء با خرید ساختمانی با زیر بنایی بیش از۸۰۰ متر مربع وجذب مربیان و  کارکنان توانمند و مجرب و دلسوز و جلب حمایت خیرین، مشاوران، روانشناسان و کارشناسان تعلیم و تربیت و پزشکان مبرز فعالیت خود را آغاز نموده است و از کودکان سنین ۵ تا ۱۴ سال نگهداری می کند. هم اکنون ۱۹ کودک بی سرپرست تحت پوشش این موسسه هستند و طوبی به کمک ۱۱ نفر پرسنل رسمی و تعدادی از خادمین داوطلب به فعالیت خود ادامه می دهد. هم اکنون در این ساختمان مکان هایی برای تحصیل، استراحت و ورزش این کودکان در نظر گرفته شده است.

از نانوایی تحت پوشش این موسسه صحبت کنید. آیا این نانوایی برای درآمدزایی موسسه خیریه تاسیس شده است؟

یکی از دلایل اصلی تاسیس ایجاد درآمد پایدار برای اداره موسسه بوده است. در ابتدا حدود ۸ شغل مد نظر بود که با مشورت هایی که صورت گرفت، نانوایی انتخاب شد. در این نانوایی فعلا کیک و نان های مخصوص صبحانه به همراه شیرینی های خشک پخته می شود و همین روزها واحد پخت لواش نیز افتتاح می شود. در ادامه نیز قصد داریم تا واحدهای پخت نان سنگک و تافتون را نیز به نانوایی موسسه اضافه کنیم. این نانوایی توانسته است علاوه بر کودکان بی سرپرست برای برای ۸ نفر به طور مستقیم و برای حدود ۱۵ نفر نیز غیرمستقیم شغل ایجاد کند.

آیا برنامه های ویژه ای در ماه محرم برای این نانوایی در نظر گرفته شده بود؟

خوشبختانه تجربه خوبی در ماه رمضان کسب کردیم و بسیاری از مردم خیر و هئیت ها و مساجدی که مراسم افطاری داشتند از نان این موسسه برای افطار استفاده کردند. در ماه های محرم و صفر نیز که میزان نذری و احسان بسیار بالاست در این زمینه برنامه هایی تدارک دیده ایم و نان مورد نیاز برای نذری و احسان را زیر قیمت اتحادیه به دست خیرین می رسانیم و تمام عواید حاصل از فروش این نان ها نیز صرف نگهداری از کودکان بی سرپرست می شود. در واقع خیرین عزیز با خرید نان از نانوایی طوبی با یک تیر ۲ نشان زده و در کنار امر خیر احسان، به یک موسسه خیریه نیز کمک می کنند. مساجد، هئیت های مذهبی، ادارات و مدارس می توانند از خدمات این موسسه بهره مند شوند.

خیرین و افراد علاقمند چگونه می توانند از این خدمات استفاده کنند؟

این افراد می توانند با تلفن موسسه به شماره ۳۵۲۴۶۸۹۸ تماس گرفته و یا به صورت حضوری به نانوایی مراجعه کنند. نانوایی طوبی در آدرس تبریز، خیابان دانشسرا، نرسیده به تقاطع شهید بهشتی قرار دارد و همه روزه به ارائه خدمات اقدام می کند.

علاقمندان به ارسال کمک های نقدی و غیرنقدی چگونه می توانند، با موسسه طوبی ارتباط برقرار کنند؟

شماره تلفن اعلام شده آماده هماهنگی برای دریافت هر نوع از کمک های شهروندان و خیرین است و در این زمینه با آغوش باز از هر کمک و مساعدتی استقبال می کنیم. همچنین شماره حساب بانک ملی ۰۱۰۹۳۱۸۹۸۸۰۰۷ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۵۳۳۲۲۲ به نام موسسه خیریه طوبی نیز می تواند برای کمک های نقدی این عزیزان مورد استفاده قرار گیرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :