شهردار تبریز نسبت به استفاده از ظرفیت‌های کشور بلاروس برای تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی این کلانشهر ابراز تمایل کرد .به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی در دیدار با سفیر بلاروس در ایران، با اشاره به اهمیت توسعه اقتصادی تبریز و ماگیلف اظهارداشت: شهرداری تبریز آماده است تا در صورت تاسیس کارخانه مونتاژ خودرو حمل و نقل عمومی کشور بلاروس در تبریز، قسمتی از ناوگان حمل و نقل عمومی خود را از این مجموعه خریداری کند.

وی با اشاره به خواهرخواندگی تبریز و ماگیلف، خاطرنشان کرد: ما باید از این ظرفیت فرهنگی برای بهبود روابط دو کشور بهره‌مند شویم و برگزاری هفته‌های فرهنگی در دو شهر خواهر خوانده می‌تواند باعث گسترش روابط شود.

شهردار تبریز با بیان اینکه مشوق‌های سرمایه‌گذاری شهرداری تبریز برای اهداف گردشگری تبریز ۲۱۰۸ تدوین شده است، اظهار کرد: در حوزه‌های عمرانی، خدماتی، زیست‌محیطی و حمل‌ و‌ نقل ترکیبی، آماده همکاری با فعالان اقتصادی و سرمایه‌ گذراران خارجی هستیم.

سفیر بلاروس در کشورمان هم با اشاره به اهمیت روابط اقتصادی دو کشور یادآور شد: گسترش همکاری های اقتصادی با تبریز می‌تواند باعث تقویت روابط کشور ایران و بلاروس شود و امید می‌رود با آغاز این همکاری اقتصادی شاهد گسترش ارتباط در سایر حوزه ها نیز باشیم.

ویکتور ریباک، برای پیگیری مباحث مطرح شده در دیدار سال گذشته و به منظور تحکیم روابط تبریز با ماگیلف امروز برای بار دوم با شهردار تبریز دیدار کرد.

در سفر سال گذشته هیأت اقتصادی استان آذربایجان شرقی به کشور بلاروس، با انعقاد تفاهم نامه ای بین شورای اسلامی شهر تبریز و شهرداری ماگیلف، این دو شهر به خواهرخواندگی یکدیگر درآمدند.

بلاروس یک سرزمین دور از دریا در اروپای خاوری است که با کشورهای روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی هم‌مرز است.

پایتخت بلاروس شهر مینسک است و شهرهای مهم دیگر آن برست، گرودنو، گومل، ماگلیف و ویتبسک هستند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :