عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: تبریز قطب صنعت و تولید ماشین افزار ایران است و نباید صنعت تبریز تضعیف شود.

به گزارش تبریزمن، “محسن مهرعلیزاده” روز گذشته در جمع مهندسین حامی “لیست امید” با تاکید بر این مهم، گفت: واحد های بزرگ مادر صنعتی تبریز از قبیل ماشین سازی، بنیان دیزل، تراکتورسازی، کمپرسورسازی و… امکان بسیار وسیعی برای رشد سریع صنعتی تبریز هستند و این شهر با مردمی با حوصله و متخصص توان پاسخگویی به نیازهای بخش صنعت کشور را دارد، اما امروز چرا تبریز این قدر از جایگاه شایسته خود در صنعت و اقتصاد کشور فاصله گرفته است؟

وی دور شدن آذربایجان شرقی از شاخص های توسعه ای کشور را تاسف بر انگیز دانست و گفت: امروز چرا باید ماشین سازی، تراکتورسازی و… در تبریز به جای توسعه و رونق بیشتر به مشکلات ریز و درشت مبتلا شوند و اینقدر عقب بمانند؟

مهرعلیزاده گفت: ما متاسفیم که صنعت شهر ما رونق گذشته را ندارد و حتی از میانگین شاخص های کشوری هم عقب تر است.

این عضو ارشد اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد: باید راه های جدیدی پیش روی صنعت گران، تولیدکنندگان و فعالان این بخش قرار بگیرد و عقب ماندگی های گدشته جبران شود.

مهرعلیزاده به رشد سریع اقتصادی چین و کره جنوبی اشاره کرد و گفت: سال ۱۹۷۸ کشور چین شروع به اصلاحات اقتصادی کرد و امروز تبدیل به یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان شده است. مگر ۳۷ سال زمان کمی است که نتوان رشد و توسعه یافت؟

* واگذاری های اصل ۴۴ باید با دقت بسیار و منطقی انجام شود

وی با اشاره به مسائل پیش آمده توسط سازمان خصوصی سازی، گفت: واگذاری های اصل ۴۴ باید با دقت بسیار و منطقی انجام شود و مسائلی که در گذشته موجب خسران صنعت آذربایجان شرقی شده تکرار نشود.

مهر علیزاده به پیگیری خواهرخواندگی تبریز و بوسان کره جنوبی اشاره کرد و گفت: تبریز قطب صنعت ایران است و بوسان نیز قطب صنعت کره جنوبی. کره ای ها به شدت علاقمند همکاری با صنایع تبریز هستند و مشخصا می توانند با ماشین سازی تبریز همکاری های کم نظیر و تولید مشترک داشته باشند و این کارخانه بزرگ را دوباره به رونق گذشته اش بازگردانند.

معاون رئیس دولت اصلاحات به برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: فضای مجلس دهم باید کاملا متفاوت از مجلس های گذشته باشد، چرا که کشور دیگر توان تحمل خسارت ها و بی تدبیری های گذشته را ندارد.

مهرعلیزاده افزود: توقع داریم مجلس دهم به دولت برای پیشبرد سریع اهداف توسعه کشور کمک کند و با تدوین قوانین راهگشا اقتصاد کشور را از این وضعیت نجات دهد.

* نقش نماینده این نیست که در کف مجلس مرگ بر فلان و درود بر بهمان بگوید

وی به پیام رهبری در نوروز امسال اشاره کرد و گفت: مشخص است چرا رهبر معظم انقلاب بر “اقدام و عمل” اقتصادی مقاومتی در امسال تاکید کردند و همه ما باید تمام توان خود را برای رشد اقتصاد کشور به کار گیریم.

مهرعلیزاده گفت: نقش نماینده این نیست که در کف مجلس مرگ بر فلان و درود بر بهمان بگوید و نمایندگان می باید با تصویب قوانین خواسته های ملت عملی کنند.

وی تاکید کرد: کشور باید برای ۲۰ سال و حتی ۵۰ سال آینده برنامه داشته باشد، در حالی که شاهد بودیم در مجلس فعلی برنامه ششم توسعه هم روی زمین ماند.

معاون رئیس دولت اصلاحات در پایان خطاب به مردم آذربایجان شرقی، خواستار حضور پر رنگ آن ها در پای صندوق های رای شد و گفت: امیدوارم مردم دوباره با حضور خود از لیست امید حمایت کنند و مجلسی را تشکیل دهند که دغدغه مردم و توسعه کشور را داشته باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :