نائب رئیس خانه صنعت و معدن تبریز گفت: هر چند در کشور ارتباط صنعت و دانشگاه کم وبیش وجود دارد ولی این ارتباط آنطور که باید موثر نیست و نبود اراده قوى مهمترین مشکل این حوزه است.

به گزارش تبریزمن، رضا پاشایی در خصوص ارتباط صنعت و دانشگاه اظهار داشت: ارتباط دانشگاه با صنعت یکی از ارکان مهم توسعه‌ پایدار و صنعت عرصه‌ رقابت برای ماندگاری و موفق بودن است و رمز بقای توفیق هر صنعت در آن است که هر روز کیفیت خود را ارتقا بدهد.

رضا پاشایی نائب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی

وی ادامه داد: ‌پیوند و ارتباط بین این صنعت و دانشگاه، این فرصت را برای دانشگاه ها، موسسات و نهادهای تولیدی و صنعتی فراهم می آورد تا کمبودها را جبران و ‌روش های خود را بهینه و به روز کرده و در مقابل، قابلیت تولید را افزایش دهند.

نائب رئیس خانه صنعت و معدن تبریز با اشاره به توصیه‌ها و تأکیدهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص ضرورت ارتباط دانشگاه و صنعت، عدم آگاهی متولیان بخش صنعت از توانمندی علمی دانشگاه‌ها و همچنین عدم آگاهی محققان دانشگاهی از مشکلات و نیازهای واقعی بخش صنعت را از مهم‌ترین دلایل ضعیف بودن ارتباط دانشگاه و صنعت دانست.

وی خاطر نشان کرد: صنعت به عنوان مصرف کننده علم و تکنولوژی باید ارتباط تنگاتنگی با دانشگاه داشته باشد و برای به کارگیری بهینه ‌از دانش تولید شده و تکنولوژی به وجود آمده از آن استفاده کند. ‌

به نقل از خبرگزاری مهر ،پاشایی نبود اراده قوى در ارتباط صنعت و دانشگاه را مهمترین مشکل این ارتباط عنوان کرد و گفت: دانشگاه به دنبال تولید علم و پژوهش و تدوین مقاله است و صنعت هم به دنبال بنگاه دارى و کسب سود خود و به دنبال تقاضا است بنابراین، اراده تعامل وجود ندارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :