به گزارش تبریزمن، نتایج المپیاد دانش آموزی دختران در رشته های هندبال، بستکبال و فوتسال اعلام شد و فارس قهرمان هندبال، اصفهان قهرمان بسکتبال و کهکیلویه قهرمان مسابقات فوتسال المپیاد دانش آموزان دختر کشور شد.

در مسابقات هندبال دانش آموزان دختر، تیم فارس با برد مقابل تهران، قهرمان هندبال مسابقات ورزشی دانش آموزان دختر کشور شد.

بازی فینال هندبال بیست و ششمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان دختر کشور دقایقی قبل با برد تیم فارس مقابل تهران همراه بود که این بازی با نتیجه ۱۸- ۱۷ به نفع فارس پایان یافت که منجر به قهرمانی این تیم شد.

همچنین در بازی دو تیم آذربایجان شرقی و اصفهان نیز آذربایجان شرقی با نتیجه ۱۷ – ۱۶ مقابل اصفهان پیروز شد و به مقام سومی دست یافت و اصفهان نیز چهارم شد.

همچنین هرمزگان، شهرستان های تهران، البرز و خراسان رضوی به ترتیب در جایگاه های پنجم تا هشتم قرار گرفتند.

در رشته هندبال ۱۹۶ شرکت کننده در قالب ۱۴ تیم در این مسابقات شرکت داشتند .

همچنین در رشته بسکتبال دانش آموزان دختر،اصفهان قهرمان کشور شد .

بازی فینال بسکتبال بیست و ششمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان دختر کشور دقایقی قبل با برد اصفهان مقابل فارس همراه بود که این بازی با نتیجه ۴۸- ۴۳ به نفع اصفهان پایان یافت که منجر به قهرمانی این تیم شد.

همچنین در بازی دو تیم تهران و آذربایجان شرقی نیز شهر تهران با برد ۴۴- ۳۸ مقابل آذربایجان شرقی، به مقام سومی دست یافت و آذربایجان شرقی نیز چهارم شد.

قزوین، شهرستان های تهران، خراسان رضوی و گلستان به ترتیب در جایگاه های پنجم تا هشتم قرار گرفتند.

در رشته بسکتبال ۱۴ تیم شرکت داشتند .

در رشته فوتسال نیز کهکیلویه و بویر احمد قهرمان مسابقات فوتسال دانش آموزان کشور شد.

کهکیلویه و بویر احمد با پیروزی مقابل گلستان به مقام اول مسابقات فوتسال دانش آموزان کشور دست یافت.

بازی فینال فوتسال با پیروزی کهکیلویه و بویر احمد مقابل گلستان همراه شد و این تیم توانست با نتیجه ۱۲ بر صفر به تیم گلستان را در هم بکوبد .

همچنین در بازی دو تیم کرمانشاه و مازندران نیز کرمانشاه با برد ۳ بر ۲ مقابل مازندران، به مقام سومی دست یافت و مازندران نیز چهارم شد.

همچنین فارس، تهران، البرز و کردستان به ترتیب در جایگاه های پنجم تا هشتم قرار گرفتند.

در رشته فوتسال ۲۶۶ شرکت کننده در قالب ۱۹ تیم در این مسابقات شرکت کردند .

بیست و ششمین المپیاد دانش آموزان دختر با شرکت یکهزار و ۷۰۰ ورزشکار دانش آموز ، ۱۵۰ داور درهشت رشته ورزشی از یکشنبه هفته جاری در تبریز آغاز شده است .

هفت رشته این مسابقات در مقطع سنی متوسطه و یک رشته ژیمناستیک در مقطع ابتدایی و متوسطه می باشد.

فوتسال ، والیبال ، بسکتبال ، هندبال ، بدمینتون، پینگ پنگ ، ژیمناستیک و دو و میدانی هشت رشته این دوره از المپیاد ورزشی دانش آموزی دختران کشور است و ۹۲ ورزشکار دانش آموز از آذربایجان شرقی دراین مسابقات شرکت دارند.

بیست و ششمین المپیاد ورزشی دانش آموزان دختر سراسر کشور تا ۳۰ مرداد ماه جاری در سالن های ورزشی دانشگاه تبریز و سالن های آموزش و پرورش تبریز برگزار می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :