مدیر فرهنگی، آموزشی و هنری منطقه آزاد ارس از انتخاب و راه‌یابی ۱۱ اثر برتر نمایشی شرکت‌کننده در سومین جشنواره تئاتر خیابانی ارس خبر داد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از ستاد خبری سومین دوره تئاتر خیابانی ارس، ابراهیم نصیری اظهار داشت: پس از ارزیابی آثار رسیده به جشنواره و بازبینی ۲۶ اثر در نهایت ۱۱ اثر نمایشی برای ورود به بخش نهایی و اجرا انتخاب شدند و مجموعاً ۴۴ اجرا برای مردم و گردشگران منطقه ارس در نوروز خواهیم داشت.

وی افزود: بازبینی آثار در دو نوبت با حساسیت تمام توسط هیئت بازبین از جمله نازیلا ایران‌زاد و علی پوریان، سیروس مصطفی و نیز ایوب حسنی کارشناس هنرهای نمایشی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و رامین راستی رئیس انجمن هنرهای نمایشی تبریز طی هفته گذشته به اتمام رسید و گروه‌های منتخب از ۲۵ تا ۲۷ اسفند براساس برنامه زمانی و مکانی اجرا که به‌زودی منتشر خواهد شد، در منطقه ارس به اجرا می‌پردازند.

وی ادامه داد: در مرحله نهایی از حضور اساتید و داوران نام آشنای تئاتر کشور همچون ایوب آقاخانی، نادر برهانی و فرزاد تقی‌لر بهره خواهیم برد و حضور این چهره‌های برجسته هنری فرصت مغتنمی برای ارتقای سطح کیفی آثار در سال‌های آتی است.

دبیر سومین جشنواره تئاتر خیابانی ارس با تقدیر از همراهی صمیمانه اداره‌کل ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی و انجمن هنرهای نمایشی تبریز ادامه داد: جشنواره تئاتر خیابانی ارس با هدف معرفی آیین‌ها و سنن دیرین این منطقه و نیز توجه به ظرفیت‌های متنوع فرهنگی، هنری، اجتماعی، گردشگری و اقتصادی منطقه ارس برگزار می‌شود و تمام این اهداف را در آثار راه یافته به بخش نهایی می‌توان مشاهده کرد.

وی آثار راه یافته به مرحله نهایی را که هفته آخر اسفندماه در جلفا به اجرا درمی‌آیند را به شرح زیر اعلام کرد:

– نمایش «بیر اووش یاریم اووش» به کارگردانی میرحمید رضایی

– نمایش «اوز ییغما» به کارگردانی ملیحه واعظی

– نمایش «نوروز خالچاسی» به کارگردانی احد اجاق‌زاده

– نمایش «کوسا اویونی ۲۰۱» به کارگردانی ابوالفضل اجاق‌پور

-نمایش «قوری‌یر» به کارگردانی آرزو نوبری

-نمایش «شهر فرنگ» به کارگردانی علی مجیدپور

– نمایش «چهار سوی خلقت» به کارگردانی رسول ایرانزاد

-نمایش «توریست دربست» به کارگردانی علی کاظمی‌وند

-نمایش «یامور» به کارگردانی محمد یوسفی‌زاده

-نمایش «گردش علمی در ارس» به کارگردانی حجت صادقی

-نمایش «سایاچی» به کارگردانی علی شکوه‌فر

گفتنی است، اختتامیه جشنواره در روز ۲۸ اسفندماه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور برگزار می‌شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :