کارشناسان و صاحب نظران مسایل فوتبال آذربایجان معتقدند مدیریت باشگاه تراکتورسازی تبریز سهم اصلی را در کسب نتایج ضعیف و بحران بوجود آمده برای این تیم پرهوادار دارد که اگر به فوریت نسبت به رفع مشکلات پیش رو اقدام نشود آینده بغرنجی در انتظار این تیم تبریزی خواهد بود.

به گزارش تبریزمن، این کارشناسان و سرگروه های سه نسل متفاوت تراکتورسازی روز یکشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، با تاکید بر اینکه علاوه بر مدیریت باشگاه ، کادر فنی و سرپرستی نیز در بحران خودساخته تراکتورسازی دخیل بوده اند ، ایجاد تغییرات و تجدید نظر در سطوح مزبور را راهکاری هرچند موقت اما شاید اثرگذار برای خروج از وضعیت بغرنج کنونی قلمداد کردند.

کارشناس و سرگروه دهه ۵۰ تراکتورسازی با اشاره به اینکه مدیریت باشگاه بیش از همه مسئول وضعیت بحرانی تراکتورسازی است، اظهار کرد: من مشکل اصلی را در نوع مدیریت باشگاه می بینم که با ندانم کاری ها و سهل انگاری های خود مجموعه باشگاه و تیم را به سمت بحرانی خودساخته می کشد.

‘ میرمجید ناظمی ‘ افزود: مدیرعامل باشگاه که در ابتدای فصل ادعای مدیریت هزینه می کرد و ادعای پایین آوردن هزینه های باشگاه را می کرد امروز نتیجه همان مدیریت را می بیند و طبیعی است که بازیکن سرباز ۱۵۰ هزار تومانی به همان میزان دستمزدش بازی ارایه می دهد!

وی ادامه داد: عباسی به دلیل اینکه مدیر فوتبالی نیست با برخی اقدامات ناشیانه باشگاه را به سمت آینده ای نامشخص هدایت می کند و البته باید پاسخگوی این اقداماتش در برابر خیل عظیم هواداران تراکتورسازی باشد.

ناظمی، کادرفنی را نیز در بحران کنونی تراکتورسازی مقصر دانست و افزود: جای تاسف است که پس از گذشت چند هفته از بازی های لیگ برتر هنوز چاره ای برای پوشش نقاط ضعف تیم مشاهده نمی شود و هنوز یازده نفر اصلی تیم مشخص نشده و این موضوع نشان می دهد سرمربی تیم در سامان دهی به مجموعه تیمی دچار مشکلات اساسی است.

وی اضافه کرد: طی این هفته ها تونی در نیمه مربیان یک بازنده تمام عیار بوده و چیزی در چنته نداشته تا در برابر حریفان رو کند که باید به این موارد، تعویض های غلط او را نیز اضافه کرد.

ناظمی با بیان اینکه خریدهای خارجی تراکتورسازی نیز بی فایده بوده یادآوری کرد: به جز شماره ۱۹، سه بازیکن دیگر خارجی که با نظر مساعد شخص سرمربی جذب شده اند، کارآیی لازم را نداشته اند و باید از تیم کنار گذاشته شوند.

وی، از بازیکنان سرباز تراکتورسازی انتقاد کرد و گفت: این بازیکنان مدت ها پا به توپ نبوده اند و اغلب آنها بازیکنان خسته و ناکارآمدی هستند که برای گذراندن دوره خدمت سربازی به تیم آمده و بلافاصله تیم را ترک خواهند کرد.

این کارشناس فوتبال و بازیکن پیشین تیم های تراکتورسازی و ماشین سازی با تاکید بر اینکه مسئولان باشگاه باید از نظرات کارشناسی صاحب نظران استفاده کنند، گفت: در این میان باید مشخص شود که چرا در تیم موفق فصل قبل بومی زدائی شد و چه کسی این خط فکری را به باشگاه آورد.

ناظمی ، تغییر سرمربی تیم را یکی از راهکارهای برون رفت تراکتورسازی از وضعیت بحرانی خواند و گفت: قبل از تغییرات در سطوح مدیریتی باید وضعیت کادرفنی دچار دگرگونی شود چون تونی تاکنون نشان داده که برای ساماندهی تیم عاجز است.

یکی دیگر از کارشناسان ، مربیان فوتبال تبریز و سرگروه تراکتورسازی در دهه ۶۰ به ایرنا، گفت: اگر کادر فنی را ۳۰ درصد در به وجود آمدن نتایج ضعیف تراکتورسازی مقصر بدانیم، ۷۰ درصد وضعیت بحرانی کنونی متوجه کادر مدیریتی و سرپرستی تیم است.

‘ احد شیخ لاری ‘ افزود: در حال حاضر تیم تراکتورسازی علاوه بر ایرادات فنی، مشکلات عدیده و ریشه ای روحی، روانی و ساختاری دارد که متاسفانه از ابتدای فصل مدیریت باشگاه نسبت به این مسائل بی تفاوت بوده و امروز نتیجه این بی توجهی ها در میادین مشاهده می شود که نمونه آخر آن اعتراض شاهین ثاقبی به تعویضش در بازی با پرسپولیس بود.

وی با بیان اینکه از وضعیت کنونی تراکتورسازی همه مردم ناراحت هستند، اضافه کرد: متاسفانه عده ای خود را پشت پرده قائم کرده اند و ضربات سهمگینی به باشگاه وارد می کنند که وظیفه مدیریت و کادر سرپرستی باشگاه است تا به دنبال این مسایئل رفته و مشکلات را بیابند و برایش چاره ای اتخاذ کنند.

شیخ لاری گفت: هم اکنون در تیم بزرگ و حرفه ای تراکتورسازی رفتارهای آماتوری دیده می شود که موجب تعجب است و چنین به نظر می رسد که در این تیم وضعیت به سمتی هدایت می شود که هر بازیکن ساز خود را می زند و هیچ ابائی از مقابل کادرفنی و سرپرستی قرار گرفتن نیز ندارند که این وضعیت بسیار خطرناک است.

وی ، شرط اصلی و اساسی در یک تیم حرفه ای را انضباط و نظم تیمی بیان و اظهار کرد: انگار این مساله در باشگاه تراکتورسازی به فراموشی سپرده شده و بازیکنان سرباز نیز از این وضعیت سوءاستفاده کرده و آنگونه که باید تعصب به پیراهن باشگاه نشان نمی دهند.

سرگروه دهه ۶۰ و سرمربی پیشین تیم فوتبال تراکتورسازی با تاکید بر اینکه مدیریت باشگاه باید در این وضعیت ناهنجار نقش ممتازی را ایفا کند، گفت: بی تفاوتی نسبت به وضعیت کنونی می تواند تیم را به شرایط بسیار وخیم و غیرقابل مهاری سوق دهد.

شیخ لاری از نحوه جذب برخی از بازیکنان به تراکتورسازی انتقاد کرد و گفت: بازیکنانی که امسال جذب شده اند به هیچ وجه انتظارات را برآورده نکرده اند که یکی از آنها حمزه یونس است که اگر من حتی تیم دسته دومی هم داشتم این فرد را استخدام نمی کردم، حال این بازیکن چگونه سر از تیم بزرگی مثل تراکتورسازی برآورده، معلوم نیست.

وی با پیشنهاد اینکه هم اکنون مهمترین کمک به باشگاه تراکتورسازی آرامش است، اظهار کرد: در این میان از رسانه های گروهی می خواهم کمتر به مسایل حاشیه ای این تیم بپردازند و از دامن زدن به شایعات به شدت پرهیز کنند زیرا که هم اکنون تراکتور به آرامش بیش از همه چیز نیاز دارد.

شیخ لاری ، تغییر در راس کادرفنی تراکتورسازی را نیز چاره ای برای برون رفت از بحران کنونی ندانست و گفت: به نظرم اخراج تونی نمی تواند مشکلات عدیده این تیم را رفع کند چرا که مشکلات بسیار فراتر از مسایل فنی است و معضلات مدیریتی و سرپرستی بسیار فراتر و تاثیرگذارتر از مسایل فنی تیم است.

کارشناس، مربی و سرگروه دهه ۷۰ تیم فوتبال تراکتورسازی نیز در گفت وگو با ایرنا، ضمن انتقاد از عملکرد سرمربی پرتغالی این تیم، اظهار کرد: در حال حاضر تغییر در راس کادر فنی تراکتورسازی بهترین و اصلی ترین راهکار برای خروج این تیم از بحران است.

‘ حسین حسندخت ‘ گفت: متاسفانه تاکنون که هفت هفته از لیگ برتر سپری شده، تراکتورسازی در تمامی خطوط با اشکالات فراوانی مواجه است که با وجود تذکرات کارشناسان هنوز هیچ اقدامی از سوی کادرفنی برای رفع این ضعف ها انجام نشده است.

وی با اشاره به حضور مداوم خود در تمرینات تراکتورسازی، افزود: از زمان حضور تونی در تبریز حداقل هر هفته دو بار در این تمرینات حاضر شده ام اما چیز جدیدی از این سرمربی مشاهده نکرده ام که به درد تیم بخورد و این سرمربی را بی انگیزه و ناتوان تر از سال های قبل دیده ام که این وضعیت هشدار جدی به مجموعه باشگاه باید باشد.

حسندخت با بیان اینکه کهولت سن باعث شده بازیکنان نیز حرف شنوی کاملی از تونی نداشته باشند، یادآوری کرد: به دلیل اینکه سرمربی انرژی کافی برای تیم ندارد در اکثر دقایق تمرینات تیمی بیشتر تماشاگر است و متاسفانه از کمک های بومی نیز چندان استفاده ای نمی کند.

وی متذکر شد: تراکتورسازی بازیکنان مناسب و خوبی در اختیار دارد اما ضعف در کادرفنی سبب شده تا از این نیروها به نحو شایسته ای استفاده نشود که در این میان اگر باشگاه همچنان بر حضور تونی اصرار ورزد خروج تیم از بحران کنونی غیرممکن خواهد بود.

سرمربی تیم جوانان تراکتورسازی از حمایت های احساسی و کورکورانه تعداد کمی از تماشاگران از تونی انتقاد کرد و گفت: باید توجه کنیم که سرمربی در هر حد و مقام و شهرتی که باشد در نهایت روزی باید باشگاه را ترک کنند و آنچه که برای مردم آذربایجان مهم است صلابت و اقتدار تراکتور است که این مساله نباید با مسایل حاشیه ای آمیخته شود.

حسندحت ادامه داد: حمایت احساسی و بدون منطق از تونی در حقیقت خیانت به باشگاه مردمی و پرطرفدار تراکتورسازی است.

وی ، با اشاره به اظهارات تونی پس از شکست مقابل پرسپولیس مبنی بر سفر به پرتغال، گفت: این موضوع نشان می دهد که سرمربی تیم اصلا’ تفکراتش با مجموعه باشگاه همسان نیست و چه لزومی دارد تیمی که در بحران فنی قرار دارد سرمربی اش به فکر سفر به موطن خود باشد.

تیم فوتبال تراکتورسازی هم اکنون با هفت امتیاز در رده دهم جدول رده بندی لیگ برتر قرار دارد که در تاریخ حضور این تیم در لیگ برتر ضعیف ترین نتایج را داشته است.

این تیم از هفت بازی در لیگ برتر پنج بازی خانگی داشته که تنها شش امتیاز کسب کرده است.

گزارش از: سیدیحیی مرتضائی


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :