به گزارش تبریزمن، علیرضا رحیمی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری ما بین شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: خوشحالیم که پس از هماهنگی ها و زحمات فراوان به نتیجه رسیده و این تفاهم نامه به امضای دو طرف رسید. پیش از این نیز همکاری هایی با دانشگاه داشته ایم اما هم اکنون با امضای تفاهم نامه نوعی تعهد در ما ایجاد شده و موضوعات جدی تر دنبال خواهد شد.

رحیمی ادامه داد: سلامت و بهداشت مردم یکی از اهداف و اولویت های اصلی دولت نیز بوده که جای تقدیر و تشکر دارد. شهرداری تبریز نیز به عنوان نهادی اجتماعی، سلامت و ارتقا بهداشت مردم را سرلوحه خود قرارداده و از طرف دیگر دانشگاه علوم پزشکی هم اقدامات مثبتی را انجام می دهد که بعضا در سطح کشور بی نظیر است. به عنوان نمونه ای از این فعالیت ها می توان به طرح مجتمع های سلامت اشاره نمود که رئیس جمهور در گزارش سالانه خود به عنوان یکی از طرح های عظیم کشور از آن یاد کرده و جای بسی افتخار دارد.

DSC_0207

رئیس مرکز سلامت شهرداری تبریز با اشاره به فعالیت های این مرکز گفت: تا به امروز ۱۷ خانه سلامت در سطح شهر تبریز فعالیت مستمر داشته و روزانه کلاس هایی با موضوعات مختلف برای ارتقا سلامت و افزایش آگاهی شهروندان با حضور بهترین اساتید و کارشناسان برگزار می شود. همچنین برای اولین بار در سطح کشور از از دانشجویان سال آخر پزشکی که معمولا به خانه های سلامت روستایی ارسال می شوند، در خانه های سلامت شهر تبریز برای ارائه آموزش استفاده کرده ایم.

رحیمی در ادامه افزود: عمل به طرح سنجش عدالت در سلامت تحول بزرگی خواهد بود که در تبریز به عنوان اولین شهر پس از تهران، انجام خواهد شد. نتایج این طرح نقشه راهی خواهد بود برای اقداماتی که در آینده انجام خواهد شد.

وی در خاتمه با اشاره به این نکته که در آینده ای نه چندان دور حدود ۲۰۰ تابلو با مشخصه و کاراکترهای سلامت در نقاط مختلف شهر تبریز نصب خواهد شد، اظهار کرد: امیدواریم با عنایت شهرداری و شورای شهر تبریز که ساختار سلامت شهرداری را به اداره کل سلامت تغییر خواهند داد، در کنار دانشگاه علوم پزشکی گام های موثر و بزرگی در جهت ارتقا سلامت روحی و جسمی شهروندان برداریم.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :