مدیر دبیرستان ماندگار فردوسی تبریز اعلام کرد: نخستین آزمون ورودی پایه دهم متوسطه برای ادامه تحصیل در این مرکز آموزشی روز دوشنبه برگزار شد.

به گزارش تبریزمن، علی اکبر رحمان پور، افزود: این آزمون با شرکت ۸۶۰ نفر از دانش آموزان نواحی پنج گانه آموزش و پرورش تبریز در رشته های علوم انسانی، علوم تجربی و ریاضی برگزار شد که نتایج آن ۱۰ روز بعد از طریق سایت دبیرستان ماندگار فردوسی به اطلاع دانش آموزان خواهد رسید.

وی اظهار کرد: این آزمون در دو مرحله برگزار می شود که مرحله اول آن امروز و مرحله دوم نیز با اطلاع قبلی از سوی آموزش و پرورش و دبیرستان ماندگار فردوسی تا یک ماه آینده برگزار خواهد شد.

رحمان پور، ظرفیت پذیرش دبیرستان ماندگار فردوسی برای سال تحصیلی ۹۵-۹۶ از طریق آزمون فوق را ۲۷۰ نفر اعلام کرد و گفت: این دانش آموزان در هفت کلاس رشته ریاضی، سه کلاس علوم تجربی و یک کلاس علوم انسانی ادامه تحصیل خواهند داد.

به گفته وی، در حال حاضر ۴۰ مدرسه ماندگار در ایران به ثبت رسیده که آزمون ورودی در دو دبیرستان البرز تهران و فردوسی تبریز برگزار می شود.

دبیرستان ماندگار ‘ فردوسی ‘ تبریز نخستین دبیرستان ایران است که یک قرن پیش به دست فرهنگیان، مدیران و معلمان سخت کوش و نام آوری مانند لقمان ادهم، میرزا تقی خان رفعت، اسماعیل امیرخیزی، میرزا باقر نطاق، ابوالقاسم فیوضات که هر یک از ستارگان بی بدیل آسمان علم، ادب و فرهنگ کشورمان محسوب می شدند، بنیان گذاشته شد.

نام ابتدایی این دبیرستان به مناسبت همزمانی افتتاح آن با میلاد باسعادت حضرت ختمی مرتبت(ص) و ورود محمدحسن میرزای ولیعهد قاجار به تبریز ‘مدرسه مبارکه محمدیه ‘ و ‘ مدرسه متوسطه محمدیه ‘ بود که در سال ۱۳۱۳ شمسی به مناسبت زادروز فردوسی، به نام این شاعر بزرگ و پرآوازه کشورمان تغییر یافت.

دبیرستان فردوسی تبریز در مدت یک قرن فعالیت خود، بزرگان زیادی را در عرصه های مختلف علمی، ادبی، فرهنگی و سیاسی در دامن خود پرورش داده است و پرورش یافتگان مکتب دبیرستان فردوسی در طول این دهه ها نه تنها در داخل کشور، بلکه در اقصی نقاط جهان مصدر خدمات بی شماری بوده اند.

دبیرستان فردوسی تبریز در هشت سال دوران دفاع مقدس بیش از ۱۰۸ شهید گلگون کفن تقدیم انقلاب و نظام کرده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :