نخستین تورنمنت بین‌المللی هنر رزمی هالا با حضور ورزشکاران برتر  این سبک رزمی از چهار قاره در تبریز برگزار می شود.

به گزارش تبریزمن، بر اساس اعلام هیات ورزش های رزمی استان آذربایجانشرقی نخستین تورنمنت بین‌المللی هنر رزمی هالا اواسط بهمن امسال با حضور ورزشکاران هشت کشور جهان در تبریز برگزار می شود که در بین ورزشکاران دعوت شده به تیم ملی ورزش رزمی هالای ایران هشت نفر برای حضور در این تورنمنت بین‌المللی شرکت خواهند کرد.

رزمی کاران سبک هالا از کشورهای فرانسه، تایلند، برزیل، گرجستان، ارمنستان، ترکیه، آلمان و روسیه ضمن حضور در این دوره از مسابقات با قهرمانان سایر رشته های رزمی در دیگر کشورها نیز رقابت می کنند.

گفتنی است هنر هالا تنها سبک و ورزش بومی و ملی رزمی ایران و بنیانگذار این سبک از شهرستان اهر بوده و این شهرستان اکنون به عنوان مهد هالای ایران مطرح است با این وجود براساس اظهارات مسئولان هنر رزمی هالای ایران، این سبک با وجود اینکه حاصل ترکیب چندین سبک رزمی و مختص به ایران بوده اما با گذشت دهه ها از ابداع، این هنر رزمی بومی همچنان از فدراسیون و بودجه اختصاصی وزارت ورزش و جوانان محروم است.

این گزارش می افزاید، قرار است مسابقات کاپ بزرگ بین المللی تبریز در ایام دهه فجر بمناسبت گرامیداشت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سالن شش هزار نفری پورشریفی تبریز به مدت سه روز برگزار شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :