نخستین جشنواره عکس ارس در ۵ بخش طبیعت ، مستند اجتماعی ، معماری و بناهای تاریخی ، صنایع و مراکز اقتصادی و تکنیک های ویژه عکاسی برگزار می شود .

به گزارش تبریزمن، دبیر این جشنواره روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به رویکرد فرهنگی مسئولان این منطقه در کنار توسعه اقتصادی گفت: جشنواره ملی عکس ارس به منظور معرفی جاذبه ها و ظرفیت های این منطقه آزاد به صورت دو سالانه برگزار می شود .

مختار خوش پیمان مهلت ارسال آثار به این جشنواره را ۵ شهریور اعلام کرد و افزود: اختتامیه جشنواره ۲۰ شهریور برگزار می شود .

وی با اشاره به اینکه این جشنواره در سطح حرفه ای برگزار می شود ، اظهارکرد: عکاسان کشور می توانند در هر بخش چهار اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند .

خوش پیمان گفت: عکاسان می توانند آثار خود را در بخش طبیعت در زمینه پوشش گیاهی ، اکوسیستم ، حیات وحش و مناظر طبیعی منطقه آزاد ارس، در بخش مستند اجتماعی در زمینه زندگی بومی ، آئینی ، مذهبی ، تفریحی و مشاغل ، در بخش معماری و بناهای تاریخی در زمینه مقبره ها ، امامزاده ها ، مساجد و کلیساها به این جشنواره ارسال کنند .

وی با اشاره به ظرفیت های اقتصادی منطقه آزاد ارس و همزمانی برگزاری جشنواره با سال ‘اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل ‘ ، گفت: یکی از بخش های مهم جشنواره امسال بخش صنایع و مراکز اقتصادی است که به منظور معرفی واحدهای تولیدی در بخش های صنعتی ، کشاورزی و گلخانه ای برگزار می شود .

خوش پیمان افزود: بخش تکنیک های عکاسی از جمله پانوراما ، اچ دی آر ، عکاسی شب و عکاسی ۳۶۰ درجه از دیگر بخش های این جشنواره است .

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاهی از آثار راه یافته به جشنواره عکس ارس گفت: درصدد تهیه آلبومی از آثار رسیده به جشنواره به منظور ارائه به مهمانان و سرمایه گذاران هستیم .

مدیر روابط عمومی منطقه آزاد ارس در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه نگاه منصفانه رسانه ها به منطقه آزاد ارس موجب تقویت جایگاه این منطقه و برخورداری از امتیازات ویژه ای شده است ، اظهارکرد: توسعه این منطقه در مسیر رودخانه ارس نیازمند مصوبه مجلس نیست و این اختیار به شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی داده شده است .

خوش پیمان با اشاره به اینکه منطقه آزاد ارس با ۳۰۰ واحد صنعتی ، صنعتی ترین منطقه آزاد کشور است ، گفت: در دو سال گذشته ۲ میلیون متر مربع ساخت و ساز در منطقه انجام شده و با تقویت شبکه ارتباطی برای حضور سرمایه گذاران آماده شده است .

وی با اشاره به تقویت زیرساخت های رسانه ای در منطقه آزاد ارس به منظور استفاده از ظرفیت رسانه ای محلی و ملی ، راه اندازی شورای عالی اطلاع رسانی ، پورتال جامع ارس و خبرگزاری ارس را از اقدامات انجام شده برشمرد و گفت: درصدد راه اندازی خانه رسانه هستیم .

برای نفرات اول تا سوم بخش طبیعت ، مستند اجتماعی و معماری نخستین جشنواره دوسالانه ملی عکس ارس به ترتیب ۳۰ ، ۲۵ و ۲۰ میلیون ریال جایزه نقدی به همراه مدال افتخار تعلق می گیرد .

همچنین برای نفر برتر در بخش تکنیک عکاسی و صنایع و اقتصاد ۳۰ میلیون ریال جایزه نقدی به همراه تندیس دوسالانه جشنواره و دیپلم افتخار در نظر گرفته شده است .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :