نخستین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز در سال ۹۵ و بعد از دستگیری سه عضو این شورا روز یکشنبه ۲۲ فروردین برگزار می‌شود.

به گزارش تبریزمن، عضو شورای اسلامی شهر تبریز و رئیس شورای اسلامی استان آذربایجان‌شرقی از برگزاری جلسه آینده شورای شهر تبریز در روز یکشنبه ۲۲ فروردین خبر داد.

احتشام حاجی‌پور گفت: دستور جلسه هفته آینده شورای شهر تبریز همان دستور جلسه مربوط به هفته گذشته است که برگزار نشد.

وی افزود در این جلسه گزارش شهرداری به شورای شهر در ارتباط با پروژه‌های سرمایه‌گذاری و گزارش کمیسیون حمل و نقل به شورا به عنوان دستورالجلسه است.

به نقل از فارس، براساس این گزارش، لازم به ذکر است به دلیل افزایش دستگیری‌های اعضای شورای شهر تبریز در هفته اخیر صحبت‌هایی در ارتباط با عدم تشکیل جلسه هفته آینده مطرح شده بود.

جلسه هفته گذشته شورای شهر تبریز نیز برگزار نشد.

شورای شهر تبریز ۲۱ عضو دارد.

* دستگیری ۴ نفر از اعضای شورا و شهرداری تبریز به اتهام تبانی و ارتشاء

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی پیش از این در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز گفته بود سه نفر از اعضای شورای شهر تبریز، یک نفر از معاونان شهرداری تبریز و همین طور دو نفر از اشخاص مرتبط به اتهام‌ تبانی در معاملات دولتی و … دستگیر و با صدور قرار قانونی بازداشت شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حکمت‌علی مظفری اظهار کرد: برای مبارزه با مظاهر فساد، سه نفر از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، یک نفر از معاونان شهرداری تبریز و همین طور دو نفر از اشخاص مرتبط خارج از مجموعه‌های یاد شده به اتهام‌های تبانی در معاملات دولتی، ارتشاء و … دستگیر و تحت تعقیب قرار گرفتند و پس از تحقیقات، تفهیم اتهام و صدور قرارهای قانونی بازداشت شدند.

وی با اشاره به اینکه تحقیقات در این خصوص ادامه دارد، افزود: ۱۰ نفر از پیمانکاران پروژه‌های مربوط به پرونده یاد شده نیز مورد بازجویی، تحقیق و تفهیم اتهام قرار گرفتند و فعلاً با صدور قرار تأمین کیفری از نوع وثیقه آزاد شده‌اند.

این مسئول با اشاره به انعکاس اخبار و اطلاعات مرتبط با این پرونده از سوی بعضی مسئولان اجرایی، شهرداری و اعضای شورای شهر در مصاحبه با برخی از خبرگزاری‌ها و مطبوعات و یا در فضای مجازی گفت: هر گونه اطلاع‌رسانی درباره پرونده‌های قضایی، صرفاً از سوی مقام‌های قضایی ذی‌ربط ممکن بوده و با توجه به معذوریت‌های قانونی اشخاص دیگری از سایر مقامات و مسئولان استانی مجاز به دخالت در این امر نیستند.

براساس این گزارش، از آنجا که مرحله و فرایند تحقیقات مقدماتی براساس قانون محرمانه است، بنابراین از ذکر جزئیات پرونده معذور هستیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :