دومین روز از سی و یکمین دوره بازی های المپیک درشرایطی به پایان رسید که ورزشکاران ایرانی به موفقیتی نرسیدند. تنها بوکسور کشورمان حذف شد و والیبالی‌ها هم نخستین شکست را تجربه کردند.

به گزارش تبریزمن، دومین روز از رقابت‌های سی و یکمین دوره رقابت های المپیک در برزیل با برگزاری دیدار والیبال بین ایران و آرژانتین، ناکامی تنها بوکسور ایران در این رقابت ها، راه نیافتن گلنوش سبقت اللهی به فینال مسابقات تیراندازی و تعویق دیدارهای قایقرانی به روز دوشنبه به دلیل نامناسب بودن هوای ریو برای کاروان ایران پیگیر شد.

شکست والیبال در اولین حضور تاریخی در المپیک
تیم ملی والیبال ایران صبح امروز دوشنبه در سالن والیبال ورزشگاه ماراکانا برابر تیم ملی آرژانتین قرار گرفت اما در نخستین دیدار خود برنده نشد.

والیبالیست های کشورمان این دیدار را سه بر صفر مقابل آرژانتین واگذار کردند. شاگردان لوزان به ترتیب ۲۵ بر ۲۳، ۲۴ بر ۲۶، ۲۵ بر ۱۸ نتیجه را به حریف آمریکای جنوبی خود واگذار کردند، این در حالی بود که پیش از این در لیگ جهانی، ایران آرژانتین را شکست داده بود.

لوزانو سرمربی تیم ملی والیبال ایران در پایان این رقابت گفت: این اولین بار است که در المپیک در برابر آرژانتین بازی می کردیم، موضوع باخت ما روانی نبود و اولین حضور در المپیک نیز دلیل باختمان نبود، مشکل ما تاکتیکی و تکنیکی بود.

محمودی ملی پوش تیم ملی والیبال ایران نیز در خصوص این دیدار خاطرنشان کرد: بازی سختی بود خطاهایمان دو برابر حریف بود.

وی در خصوص مسائل پیش آمده در افتتاحیه بازی های المپیک پیرامون تیم ملی والیبال کشورمان گفت: مسائل مربوط به افتتاحیه چیزی نبود و شلوغ کردند!

از انتقاد لوزانو تا اظهار نظر داورزنی
قبل از رویارویی تیم ملی والیبال ایران و آرژانتین در بازی های المپیک برزیل، لوزانو سرمربی تیم ملی الیبال کشورمان از صادر نشدن کارت آنالیزور ایران و اتفاقات افتتاحیه المپیک و لباس های که مسئولین در اختیار تیم قرار داده بودند، انتقاد کرد و اظهار داشت:  ما تمرینات خوبی داشته ایم و نیاز به آمادگی ذهنی داریم، امیدوارم مشکلات پیش آمده به کار تیم ملی لطمه نزند.

داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران نیز در گفتگوی اختصاصی با مهر تاکید کرد: گفته ام بحث رژه و لباس را تمام کنند تا تیم بتواند با آرامش در مسابقات المپیک حضور یابد.

حذف تلخ نماینده بوکس ایران در المپیک
تنها نماینده بوکس ایران در الکمپیک برزیل در اولین دیدار خود در قرعه ای سخت برابر حریفی از هلند قرار گرفت. مشتزن ایران در وزن ۸۱ کیلوگرم در نخستین مبارزه خود برابر پیتر مولنبرگ هلندی طی سه راند مسابقه را با نتیجه ۲۹ بر ۲۸ واگذار کرد تا وداع زودهنگامی با المپیک داشته باشد.

احسان روزبهانی در حالی این مسابقه را با شکست پشت سر گذاشت که در نیمه مسابقه با حرکات سریع و ناگهانی حریفش رو به رو شد و به این ترتیب از دور رقابت ها حذف شد. معاونان وزارت ورزش و مسئولین حاضر در محل مسابقه بوکس در پایان این رقابت در حالی که روزبهانی از شکستش ناراحت بود و اشک می ریخت او را در آغوش گرفته و دلداری دادند.

احسان روزبهانی پس از حذف از المپیک اظهار کرد: نمی دانم چرا باختم در حالی که در مبارزه با حریف هلندی هیچ مشتی نخوردم و کاملا از او سرتر بودم داوران در این دیدار ناداوری کردند و در حقیقت داوران من را بازاندند.

اکبر احدی مربی تنها بوکسور ایران در المپیک برزیل پس از شکست شاگردش با انتقاد از داوری این مسابقه گفت: روزبهانی آنچه را می خواستیم انجام داد اما چشم داور حریف او را گرفته بود!

به این ترتیب پرونده رقابت های بوکس در این مسابقات با حذف تنها نماینده ایران بسته شد.

سبقت اللهی به فینال نرسید
در دومین روز از رقابت های تیراندازی المپیک در ماده تپانچه بادی ۱۰ متر زنان گلنوش سبقت اللهی تنها نماینده ایران در این رقابت ها به مصاف ۴۴ رقیب جهانی خود رفت. سبقت اللهی در این مسابقه با امتیاز ۳۷۹ در جایگاه بیست و یکم قرار گرفت، از نکات قابل توجه در این ماده حضور دو نماینده از کشور های تونس و عمان با حجاب اسلامی بود. رباب شهریان و مناف هاشمی معاونان وزارت ورزش وقتی به سالن مسابقه آمدند که مسابقه تمام شده بود.

سبقت اللهی اولین تجربه خود را در المپیک به دست آورد
نماینده تیراندازی ایران در این ماده پس از عدم راهیابی به فینال این بازی ها گفت: من هیچ تجربه ای در حضور در این مسابقات نداشتم، با این حال نشان دادم می توانم موفق شوم و تلاشم را انجام دادم.

سبقت اللهی در مورد دغدغه ذهنی خود تصریح کرد: من رقابت هایم را خوب شروع می کنم، خوب تیر می زنم اما در ادامه به مشکل می خورم. ما پزشک، روانشناس و بدنساز در این مدت نداشتیم.

سکینه خدابنده لو مربی تیم ملی تیراندازی پس از رقابت گلنوش سبقت اللهی در مسابقات تپانچه ده متر تیراندازی ریو اظهار داشت: کاملا از عملکرد سبقت اللهی راضی هستم، هر چند اعتقاد دارم او می توانست به فینال راه یابد.

شانس مجدد با یک روز تاخیر
در حالی که قرار بود مهسا جاور تنها بانوی قایقران ایران در بازی های المپیک ریو روز گذشته در مسابقات رویینگ تک نفره و در وقت شانس مجدد به مصاف رقبای خود برود به دلیل شراییط نامساعد جوی لغو و به امروز عصر موکول شد.

بدرقه کشتی گیران و راهی شدن به سوی برزیل
تیم ملی کشی آزاد و فرنگی برای حضور در بازی های المپیک ریو عصر دیروز طی مراسمی در خانه کشتی تهران بدرقه شدند. حمید سوریان، امید نوروزی، سعید عبدولی، حبیب الله، اخلاقی قاسم رضایی و بشیر باباجان زاده ترکیب تیم ملی کشتی ایران در بازی های المپیک را تشکیل می دهند.

تست دوپینگ از ایرانی ها
در حالی که نخستین گروه از تیم وزنه برداری ایران متشکل از سه ورزشکار صبح روز شنبه وارد دهکده بازی ها شده، افسران آژانس مبارزه با دوپینگ با حضور در محل اسکان تیم ملی از کیانوش رستمی وزنه بردار ۸۵ کیلوگرم و دارنده مدال نقره المپیک لندن و علی هاشمی وزنه بردار دسته ۹۴ کیلوی ایران تست گرفتند.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :