پنجمین روز المپیک با اولین طلا اسپانیا و درخشش آسیایی ها خاتمه یافت.

به گزارش تبریزمن، روز پنجم المپیک ریودوژانیرو با اتفاقات جالب و عجیبی به پایان رسید. در این روز همه بازی های روئینگ و تنیس به علت شرایط بد جوی لغو شد.

نخستین مدال طلا پنجمین روز به ورزشکار آمریکایی رسید. کریستین آرمسترانگ در رشته دوچرخه سواری توانست سومین مدال طلای پیاپی اش را در المپیک کسب کند.

اما آمریکایی ها دوباره در رشته  شنا مدال طلا کسب کردند. کیتی لدکی در شنا تیمی ۴ در ۲۰۰ متر آزاد با ثبت زمان۷٫۴۳٫۰۳ به مدال طلا دست یافت. مدال های نقره و برنز به ترتیب به شناگران استرالیا و کانادا رسید.

تیم ملی بسکتبال این کشور در دیداری سخت و نزدیک توانست استرالیا را شکست دهد. استرالیا نیمه نخست را پیروزی پشت سر گذاشت اما در نهایت ۹۸ بر ۸۸ آمریکا پیروزشد.

چین تعقیب کننده آمریکا در جدول مدال ها در وزنه برداری به طلا دست یافت. یونامی ژیانگ در ۶۳ کیلوگرم رکورد ۲۶۱ کیلوگرم را در مجموع به ثبت رساند.

ژاپن دیگر تیم آسیایی در رشته ژیمناستیک انفرادی در جایگاه نخست قرار گرفت. کوهی اوشیمورا با پشت سر گذاشتن اولگ ورنیائف اوکراینی دوباره قهرمانی اش در المپیک را تکرار کرد.

در جودو ۹۰ کیلوگرم نیز ژاپنی های مدال طلا کسب کردند. ماشو باکر با شکست والارم لیپارتلیامی گرجستانی به این عنوان دست یافت.

اما تیم فوتبال این کشور در المپیک ناکام بود. این تیم با وجود شکست سوئد از صعود به مرحله بعد بازماند.

کره جنوبی تنها تیم آسیایی بود که توانست به مرحله بعدی صعود کند. این تیم سه بر یک مکزیک را شکست داد.

روز پنجم برای اسپانیایی ها خوش یمن بود. بلومنته میریا که تنها مدال این کشور را در ریو کسب کرده بود توانست مدال طلا را نیز برای کشورش به ارمغان بیاورد. او در رشته شنا ۲۰۰ متر پروانه با ثبت زمان ۲:۰۴:۸۵ قهرمان شد.

روسیه نیز در این روز مدال طلا کسب کرد. اینا دریگلازووا در اسحله سابر بانوان با الیسا فرانچیکسا قهرمان شد.

اما این روز برای آرژانتینی ها تلخ بود. تیم ملی فوتبال آلبی سلسته برابر هندوراس متوقف شد و از صعود به مرحله حذفی بازماند.

در مقابل تیم ملی فوتبال برزیل با شکست چهار بر صفر دانمارک به مرحله بعد صعود کرد.

انگلیسی ها نیز دو مدال درخشان کسب کردند. ابتدا در اسلالوم جوزف کلارک به مدال طلا رسید.

در شیرجه سه متر همزمان دو نفره جک لاوگر و کریس میر قهرمان شدند.

روز پنجم با اتفاقی تاریخی همراه بود. برای نخستین بار تیم تیم ورزشکاران مستقل مدال طلا کسب کرد. فهد الدهنی کویتی توانست در رشته تیراندازی در جایگاه نخست قرار بگیرد.

مدال طلای تایم تریل دوچرخه سواری به کشور سوییس رسید. فابیان کانسلرا، تام دومولین هلندی را پشت سر گذاشت و قهرمان شد.

در رشته وزنه برداری رکورشکنی شد. نجات رحیم‌اف قزاق با رکورد ۱۶۵ کیلوگرم در یک‌ضرب، ۲۱۴ کیلوگرم در دوضرب و مجموع ۳۷۹ کیلوگرم و وزن کمتر مدال طلا را به دست آورد. رحیم‌اف رکورد دوضرب جهان را که ۲۱۰ کیلوگرم بود، بعد از ۱۵سال جابه‌جا کرد. او رکورد دوضرب المپیک را که ۲۰۷ کیلوگرم بود، بعد از ۱۶ سال به نام خود ثبت کرد.

بدترین اتفاق این روز در این رشته رقم خورد. آندرانیک کاراپتیان، هنگام بلند کردن وزنه با آسیب دیدگی شدیدی رو به رو شد. آرنج وزنه بردار ارمنی شکست.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :