نماینده سمن های شهرستان تبریز از تاسیس نخستین مدرسه برای تحصیل کودکان بی سرپرست در تبریز خبر داده و گفت: این مدرسه مهرماه ۹۵ افتتاح می شود.

به گزارش تبریزمن،  به نقل از سازمان پارکها و فضای سبز تبریز، سعید جلالی صبح امروز در آیین تقدیر از شهروندان سبز و دومین جشن رونمایی از ویلچرهای کمپین سربطری با بیان این مطلب، اظهار داشت: کودکان بی سرپرست می تواند در این مدرسه با بالاترین امکانات تحصیل کنند تا در آینده مدیران ارشد در اجتماع باشند.

وی با بیان اینکه امروز دیگر فعالیت ان.جی.او ها نباید در تامین جهیزیه و حبوبات خانواده ها خلاصه شود، گفت: الان زمانی است که ان.جی.او های خیریه باید تمام نیازهای یک خانواده را پوشش دهند.

جلالی با تاکید بر اینکه مزیت و ارجحیت کمپین سربطری در حرکت اجتماعی، سلامت، محیط زیستی و… آن نیست ، تصریح کرد: این کمپین نشان می دهد اگر چنین رویه و خطی را پیش بگیریم، می توانیم به طور کلی کشور را نجات دهیم.

این فعال ان.جی.او ایی ادامه داد: این کمپین و حرکت زیست محیطی به نوعی مسئولیت پذیری اجتماعی را آموزش داده و نشان می دهد هر قدر ما وارد این مسئولیت پذیری نشویم نمی توانیم مشکلات را برطرف کنیم.

وی یادآور شد: اگر به راستی بخواهیم کشور آباد شده و فقر در آن از بین رود، باید تمامی نهاده های کشور را از آن خودمان بدانیم و برای حفظ آنها تلاش کنیم.

جلالی مشارکت همگانی و فراگیر در کمپین سربطری را حرکتی ارزنده عنوان کرده و افزود: وقتی یک معلم بازنشسته از بجنورد، یک کارگر از عسلویه و یک کشاورز که هر کدام به نقطه ای متفاوت تعلق دارند در جشن رونمایی از ویلچرهای خریداری شده با این سربطری ها حضور دارند نشان می دهد که این حرکت مردمی چطور پایدار شده است.

نماینده سمن های شهرستان تبریز در بخش دیگری از سخنان خود از راه اندازی کمپین «حرمت آب » در تبریز خبر داده و گفت: اگر اهداف این کمپین که از جمله آن حفظ ارزش و حرمت و اهمیت آب است تحقق نیابد و همگی به اهمیت آن پی نبریم،دریاچه ارومیه که هیچ حتی یک حوض را نیز نمی توانیم پر آب کنیم.

وی با تاکید بر اینکه طی برنامه آرمان توسعه پایدار هدف گذاری شده است که تا سال ۲۰۳۰ فقر کاهش یابد، اظهار داشت: طی این برنامه فناوری و آموزش همگانی باید افزایش یابد و همچنین محیط زیست نیز در این برنامه جایگاه ویژه ای دارد به طوری که از ۱۷ مورد هدفگذاری شده در این برنامه، ۵ هدف به حوزه محیط زیست می پردازد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :