نخسین موزه فوتبال ایران مورد استقبال گسترده مسافران و گردشگران نوروزی قرار گرفت.

به گزارش تبریزمن، به نقل از شهرداری منطقه ۶ تبریز، گردشگران و مسافران نوروزی تبریز از موزه فوتبال آذربایجان به عنوان یکی از مراکز فرهنگی و تاریخی تبریز استقبال و بازدید کردند.

موزه فوتبال آذربایجان اولین موزه فوتبال کشور بوده که به همت و ابتکار شهرداری منطقه ۶ تبریز در پارک رضوان این منطقه در غرب کلانشهر تبریز راه‌اندازی شده است.

این موزه در نوع خود بی‌نظیر و منحصربه‌فرد بوده و پیش از این تنها در کشور ژاپن موزه فوتبال راه‌اندازی شده است.‌

توپ، اسناد ورزشی، عکس، بلیت، پیراهن و لباس ورزشی فوتبالیست‌های نامی آذربایجان و… از جمله وسایل ورزشی و فوتبالی موجود در موزه فوتبال آذربایجان است.

از جمله وسایل نگهداری شده در این موزه وسائل مرحوم صدقیانی بنیانگذار تبریزی فوتبال در ایران است.

ایده راه‌اندازی این موزه توسط ایوب نیکنام لاله، محقق تاریخ آذربایجان مطرح شده با حمایت‌های صادق نجفی شهردار محترم کلانشهر تبریز در کمتر از یک ماه آماده و در ۴ دی‌ماه سال ۹۳ افتتاح شد.

گفتنی است، سطح حوزه شهرداری منطقه ۶ با جمعیتی حدود ۱۲۰ هزار نفر، وسعتی بالغ بر ۷ هزار و ۴۳۱ هکتار منطقه ی غرب و شمالغرب تبریز را تحت پوشش قرار می دهد.

این منطقه به دلیل قرار گرفتن در مسیر ورودی زمینی شمالغرب تبریز، ورودی مسیر هوایی و نیز مسیر ریلی، از اهمیت و جایگاه خاصی در ارائه خدمات به مسافران ایفا می‌کند.

مساحت کل فضای سبز منطقه با ۲۴ پارک بزرگ و محله ای بالغ بر ۱۰۴ هکتار بوده و دو پارک قوناقلار باغی و حجاج در ورودی شمالغرب تبریز، آماده میزبانی از مسافران نوروزی خواهد بود.

منطقه ۶ شهرداری تبریز با ۷هزار و ۴۳۱ هکتار مساحت و ۱۰۴ هکتار فضای سبز تعداد ۲۴ پارک، ۴۵ باب مسجد و حسینیه و ۸۵ مرکز آموزشی و تحصیلی دارد که برای استقبال و اسکان مسافران نوروزی آماده است.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :