رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اهر گفت: نخستین وقف آذربایجان شرقی در سال جدید با وقف یک زمین برای احداث مسجد در این شهرستان رقم خورد.

به گزارش تبریزمن، به نقل  از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی ‘ علی احمدزاده ‘ روز شنبه افزود: این وقف در سومین روز از سال جدید توسط یکی از خیران این شهرستان با اهدای ۳۵۰ متر مربع زمین به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال برای ساخت مسجد اتفاق افتاد.

وی با اشاره به اینکه این وقف همزمان با اجرای طرح آرامش بهاری و اطلاع رسانی به مردم در خصوص نتایج وقف انجام گرفت، گفت: امیدواریم تا این حرکت خیر الگویی برای سایر اهالی این شهرستان جهت مشارکت در امور خیریه و وقف باشد.

به گزارش ایرنا وقف نگه داشتن اصل ملک و جاری ساختن منفعت آن است، فقها وقف را در باب صدقه آورده اند و آن را نوعی از صدقه بر شمرده اند.

وقف ارتباط تنگاتنگی با مصالح عمومی دارد و در جوامعی که اختلاف طبقاتی در آن زیادی باشد، به وسیله وقف ثروتمند به فقیر می اندیشد و توانا به سراغ ناتوان می رود و خیلی از نیازمندی های عمومی از این راه می تواند برطرف شود.

طبق سرشماری سال ۱۳۹۰ شمسی شهرستان اهر حدود ۱۲۸هزار نفر جمعیت دارد؛ این شهرستان مرکز منطقه قره داغ در قسمت شمالی آذربایجان شرقی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :