مدیر اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان اینکه نرخ بیکاری استان در سال ۹۰ حدود ۱۲٫۷ درصد بود، گفت: در سال گذشته این رقم به ۷٫۳ درصد کاهش یافت.

به گزارش تبریزمن، یونس طاهری در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در ملکان افزود: طی دو سال گذشته دو هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال برای اشتغال در استان اختصاص یافته که تا پایان سال ۹۴ یک هزار و بیست میلیارد ریال جذب و زمینه اشتغال ۶۰۴ نفر فراهم شد.

وی اظهار کرد: ۱۵۸ میلیارد ریال نیز برای مشاغل خانگی، سال گذشته در استان اختصاص یافته بود که همه آن اعتبار جذب و به متقاضیان پرداخت شد.

مدیر اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به درصد بالای تسهیلات پرداختی خاطر نشان کرد: تسهیلات ۲۲ درصد برای واحدهای تولیدی مقرون به صرفه نیست که باید از طریق ۱۰درصد یارانه دولتی جبران شود.

فرماندار ملکان نیز در این جلسه بر حل مشکل کارخانه ذوب آهن ملکان تاکید کرد و گفت: متاسفانه این کارخانه با بیش از ۵۰ درصد پیشرفت و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی تعطیل شده است.

جهانگیر اسکندرزاده افزود: عمده مشکل این کارخانه معارضان زمین و عدم پرداخت به موقع تسهیلات در زمان مقرر است که امیدواریم با مذاکرات انجام یافته امسال این کارخانه فعالیت خود را از سر گیرد.

وی اظهار کرد: قسمت نورد کارخانه ذوب آهن بیش از ۸۰ درصد پیشرفت دارد که با بهره برداری از آن برای ۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.

فرماندار ملکان خاطر نشان کرد: با سرمایه گذار شرکت اتریشی مذاکراتی انجام شده تا از این طریق مشکلات مودجود در کارخانه رفع شود.

شهرستان ملکان با ۱۱۰هزار نفر جمعیت در ۱۵۵کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :