سرمربی گسترش فولاد گفت: با حمایت تماشاگران قهرمان لیگ را شکست دادیم و انشاالله فردا هم این اتفاق تکرار شود.

به گزارش تبریزمن، فراز کمالوند در نشست خبری پیش از مسابقه مقابل فولاد اظهار داشت: ضمن عذرخواهی از این که کلاه در کنفرانس به سرم است، باید بگویم دلیل این امر سرمای هواست. درباره بازی باید بگویم که بازی بسیار سختی داریم زیرا آنها وضعیت خوبی ندارند و با تمام وجود برای امتیاز گرفتن به میدان می آیند.

وی افزود: با توجه به این که نسبت به بازی با پرسپولیس زمان کمی داشتیم تنها به ریکاوری پرداختیم.ما نیاز مبرمی به سه امتیاز داریم تا با آرامش به نیم فصل برویم.

کمالوند درباره بازیکنان غایب گسترش برای بازی فردا اذعان داشت: خدا را شکر بازیکن محروم نداریم. علیرضا لطیفی و محمد ابراهیمی دو بازیکن مصدوم ما هستند که اولی در بازی با پرسپولیس مصدوم شد و دومی هم که در این مسابقه مصدوم شد احتمال دارد به بازی برسد. همه چیز بستگی به جلسه پزشکی باشگاه دارد که امروز برگزار می شود.

سرمربی گسترش درباره وضعیت محمد نصرتی اضافه کرد: الان یکی دو هفته ای است که زخمی در پشت پایش ایجاد شده و دو هفته ای است با درد تمرین می کند اما ان شاء الله به بازی می رسد.

وی درباره شرایط نیم فصل اول گسترش بیان داشت: خوشبختانه نیم فصل خیلی خوبی را پشت سر گذاشتیم. از نظر کیفی از بازی تیمم بسیار راضی هستم به خصوص در بازی با سپاهان و پرسپولیس که بچه ها بسیار خوب بازی کردند و به بلوغ تاکتیکی رسیدند. در صدد هستیم که نقاط ضعف خود را با جذب یکی دو بازیکن جدید پوشش دهیم.

کمالوند درباره شرایط دو بازیکن این تیم اعلام کرد: یک خبر خوش دارم برای هواداران تراکتورسازی و این خبر درباره سامان و سعید است. ما سامان نریمان جهان و سعید آقایی را به تراکتور واگذار کردیم تا به این ترتیب به تیم همشهری خود کمک کنیم و امیدوارم شاهد باشیم تراکتور به شرایط خوب گذشته اش بازگردد و هواداران خود را شاد کند.

وی ادامه داد: شاید بزرگترین مشکل ما نبودن یک گلزن ششدانگ بود که اگر تیم ما چنین بازیکنی راداشت الان می توانستیم در بین سه تیم بالای جدول باشیم.

سرمربی گسترش درباره برنامه های آتی باشگاه گفت: ما از ۱۶ دی اردویی یازده روزه خواهیم داشت.در اردوی ترکیه سه بازی تدارکاتی سنگین پیش روی ما خواهد بود. با تیم های لیگ یکی ترکیه و شاید یک تیم بوندسلیگایی بازی کنیم. سال گذشته هم با تیم کایزراسپور ترکیه بازی کرده ایم و همان اردوی مناسب باعث شد در انتها در لیگ برتر بمانیم. ما از تعطیلات دو هدف بزرگ را طلب می کنیم. اول اینکه بتوانیم خریدهای خوبی داشته باشیم و دوم اردوی باکیفیتی را پشت سر بگذاریم.

وی درباره آخرین وضعیت سعید آقایی و سامان نریمان جهان برای نیم فصل دوم خاطرنشان کرد: به خاطر رفاقت بین امیر قلعه نویی و آقای زنوزی و همچنین من، مقرر شد این دو بازیکن تا انتهای فصل در تیم تراکتورسازی بمانند. بدون اینکه باشگاه ما بخواهد ریالی از تراکتورسازی طلب کند. دیروز با سمندر جلسه داشتیم و ایشان هم با این قضیه موافقت کردند. خارج از بحث رفاقت ما این کار را به خاطر مردم تبریز هم انجام دادیم و نمی خواستیم آنها از دست ما رنجیده شوند. حالا انتظار داریم مردم تبریز هم با توجه به اینکه بازی این هفته تراکتور و ما تداخل ندارد به ورزشگاه بیایند و مانند بازی با سپاهان از ما حمایت کنند. همان طور که دیدید با حمایت تماشاگران قهرمان لیگ را شکست دادیم و انشاالله فردا هم این اتفاق تکرار شود.
کمالوند در پاسخ به این سوال که آیا تکروی بازیکنانش در بازی با پرسپولیس یکی از عوال شکست تیمش بود یا خیر، گفت: حرف شما را قبول دارم. بازیکنان جوان تیمم می خواستند خودشان را بیشتر نشان دهند. بازی در آزادی و پیکار با استقلال و پرسپولیس به خودی خود تیم هایی چون ما را از لحاظ تاکتیکی به دور می کند. من بعد از مسابقه ضمن تشکر از بازیکنانم به آنها گفتم اگر بیشتر به کارهای تاکتیکی اهمیت می دادند می توانستند پرسپولیس را شکست دهند.

وی درباره تیم فولاد خاطرنشان کرد: از فولاد بیشتر از تیم هایی چون پرسپولیس و سپاهان می ترسم چراکه آنها چیزی برای از دست دادن ندارند. مطمئن باشید در جلسه آنالیز امروز به بازیکنانم می گویم که مراقبت تیم فولاد باشند. آنها علی رغم نتایج بدی که امسال گرفته اند همواره جزو تیم های خوب ایران بوده اند و در نهایت باید بگویم نتیجه هیچ بازی از قبل مشخص نیست.

کمالوند خاطرنشان کرد: اکثر بازیکنان تیم فولاد غیربومی هستند. از حسین ابراهیمی و امیرحسین فشنگچی بگیرید تا بهمن کامل که خودش بچه تبریز است. پس این حرف که هوای سرد تبریز می تواند باعث آزار و اذیت فولاد شود را قبول ندارم.

کمالوند درباره این که آیا نقشی در حضور قلعه نویی در تراکتورسازی داشته است یا خیر، اذعان داشت: ما نقشی نداشتیم. تراکتورسازی مدیرعامل و مجمع دارد. شاید تشکری که از من شده به خاطر حمایت ما بوده و از این حمایتی که ما از حضور قلعه نویی می کنیم. ممکن است جایی مورد مشورت قرار گیریم و نظر بدهیم. اما این دلیل بر دخالت نمی شود.

وی افزود: فکر کنم در ۹۰ هم گفتم که ارتباطی به بنده نداشته است. اما من قویا از ایشان حمایت می کنم زیرا قلعه نویی می تواند تحول بزرگی در تراکتور ایجاد کند. تراکتور این اواخر مریض بود و نیاز به تغییر داشت. فکر می کنم تراکتور بیش از هر چیز به مدیری قوی داشت. ایشان اولا به من محبت دارد. من تا آخرین روزی که در تبریز باشم از وی حمایت می کنم.

سرمربی گسترش فولاد درباره حضور خود در برنامه شبهای فوتبالی اذعان داشت: پیشاپیش قول داده بقودم که فارغ از هر نتیجه ای در این برنامه شرکت کنم. برای ما فرق نمی کند. مهم این است که فوتبالی جذاب بر قرار باشد. الان باید برنامه هایی مثل شبهای فوتبال و موج فوتبال در کنار ۹۰ می توانند به فوتبال کمک کنند. الان ۹۰ هفته به هفته است اما شبهای فوتبالی کار سخت تری است زیرا هر شب برگزار می شود. جا دارد از فردوسی پور و عبداللهیان و دوستان موج فوتبال تشکر کنم و خسته نباشید بگویم. به نظرم در عملکرد تیم ها می تواند تاثیر بگذارد. به نظرم جای بخش آنالیز در برنامه موج فوتبال خالی است. ما الان بعد از هر بازی بلافاصله در برنامه شبهای فوتبالی مورد آنالیز قرار می گیریم.

وی ادامه داد:  تاکید من این است که از دوستان رسانه ای استفاده شود. مثلا برنامه ۹۰ از دکتر صدر استفاده می کند که در رسانه قلم می زند. من اگر اجمالا صحبت کنم باید بگویم هر ۳ برنامه لازمه فوتبال هستند.

به نقل از کاپ، کمالوند درباره لباس زرد رنگی که در بازی با پرسپولیس پوشید خاطرنشان کرد: اگر آبی می پوشیدم مورد هجمه قرار می گرفتیم و اگر قرمز می پوشیدم با توجه به بازی مقابل پرسپولیس، هر نتیجه ای رخ می داد می گفتند پرسپولیسی ام. دیدم اگر زرد بپوشم بیشتر به لباس خودمان شبیه است و مورد انتقاد هم واقع نمی شود.

سرمربی گسترش در خاتمه درباره شرایط آمادگی تیمش خاطرنشان کرد: نیمه دوم بازی با پرسپولیس و بازی با سپاهان را دیدید و مشاهده کردید ما چقدر آماده بودیم. میانگین سنی پرسپولیس را دیدید که با بودن امثال رضاییان، نوراللهی و… یکی از جوان ترین تیم هاست. شما نیمه دوم بازی ما را دیدید. آمادگی جسمانی در فوتبال حرف اول را می زند. شما امثال محمد نصرتی را می بینید. اگر امثال اکرامی و اسدی را ببینید همگی میانگین سنی شان بالاست اما در اوج آمادگی هستند. باید بدون حب و بغض صحبت کرد. گاهی اوقات از شما دوستان ممکن است مشورت بگیرم. یادتان باشد که گسترش در نیم فصل دوم ۶۵ تا ۷۰ درصد بازی هایش خانگی است. این ها همه لطف خداست و باید از هیات مدیره و مدیرعامل تشکر کرد. قول داده بودیم که رتبه مان تک رقمی باشد و با توجه به این که اکثر بازی هایمان در نیم فصل  اول در خارج از خانه بود به چنین عنوانی دست یافتیم. امسال رسانه های نوشتاری خیلی به ما کمک کردند. باز هم تشکر می کنم از مسوولان باشگاه و رسانه ها که در این امر به ما کمک فراوانی کردند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :