جانشین انتظامی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه نزاع و درگیری اولین جرم در این استان را تشکیل می‌دهد، گفت: در بحث قاچاق کالا جنوب استان آسیب‌پذیر است و بیشترین نیرو را برای مقابله با پدیده کالای قاچاق در این بخش به کار گرفته‌ایم.به گزارش تبریزمن، اسماعیل اسماعیل‌زاده صبح امروز در مراسم معارفه و تودیع فرمانده انتظامی شهرستان بناب با اشاره به مأموریت‌های محوله به نیروی انتظامی اظهار کرد: سرقت، اعتیاد، الگوهای رفتاری، تصادفات و جرائم راهور از مهم‌ترین دغدغه‌های پیش روی نیروی انتظامی است.

 

خبرگزاری فارس: نزاع و درگیری اولین جرم در آذربایجان‌شرقی

وی با بیان اینکه آذربایجان‌شرقی یکی از امن‌ترین استان‌های کشور است؛ افزود: در بحث جرائمی مانند سرقت در استان ۵ درصد کاهش سرقت داشته‌ایم و این در حالی است که افزایش ۸ درصدی کشفیات را شاهدیم.

اسماعیل‌زاده با بیان اینکه تعامل با مسئولان و مردم سرلوحه کار نیروی انتظامی است؛ افزود: افزایش بیش از پیش اعتماد مردم به مسئولان انتظامی و قضایی موجب افزایش آرامش در جامعه و توسعه اقتصادی می‌شود.

اسماعیل‌زاده سپس مبارزه با مواد مخدر را یکی از اولویت‌های کاری این نیرو برشمرد و گفت:  زمانی که جمهوری اسلامی می‌خواهد قاطعانه با قاچاقچیان مواد مخدر برخورد کند، همه داد می‌زنند که حقوق بشر در ایران ضایع شد و از قاچاقچی مواد مخدر به بهانه حمایت از حقوق بشر حمایت می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه برخورد با معضل مواد مخدر اراده ملی را طلب می‌کند؛ تأکید کرد: امروز با تغییر قوانین برخورد با مواد مخدر و تشدید آن شاهد افزایش چند برابری قیمت مواد مخدر صنعتی هستیم.

وی گفت: اشاعه مواد مخدر صنعتی یکی از حربه‌های دشمنان نظام در جوامع ماست.

جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: بیش از ۷۵ درصد سارقان را معتادان تشکیل می‌دهند که جهت تهیه مواد مصرفی خود نیاز به سرقت دارند.

اسماعیل زاده در بخش دیگری از سخنان خود سه عامل انسان، وسیله نقلیه و راه را در به وجود آمدن اکثر تصادفات مهم و ضروری تلقی کرد و گفت: وقوع تصادفات از این سه عامل خارج نیست و رانندگانی که مقررات رانندگی را رعایت نمی‌کنند و یا وسائل نقلیه‌ای که استاندارد نیستند و جاده‌ای که از استاندارهای لازم برخوردار نیست، مهم‌ترین عوامل بروز تصادفات هستند.

وی اذعان کرد: با وجود تلاش‌های صورت گرفته و با اینکه در تصادفات فوتی و جرحی کاهش داشته‌ایم ولی سال گذشته ۵۰۰ نفر در سطح استان آذربایجان‌شرقی در سوانح مختلف رانندگی تلفات جانی داشتیم.

این مقام انتظامی با بیان اینکه نزاع و درگیری اولین جرم را در استان آذربایجان‌شرقی تشکیل می‌دهد؛ گفت: کنترل مرزها جزو اولویت‌های دیگر نیروی انتظامی است.

در بحث قاچاق کالا جنوب استان آسیب‌پذیر است

وی یادآور شد: در بحث قاچاق کالا جنوب استان آسیب‌پذیر است و بیشترین نیرو را برای مقابله با پدیده کالای قاچاق در این بخش به کار گرفته‌ایم و این در حالی است کالاهایی که به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند هیچکدام نیاز اساسی این کشور را تشکیل نمی‌دهند.

اسماعیل‌زاده با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در بحث مبارزه با مواد مخدر و قاچاق ۳ هزار و ۸۰۰ شهید تقدیم کرده است؛ گفت: همچنان باب شهادت در نیروی انتظامی باز است و جنگ تمام عیاری در این زمینه صورت می‌گیرد.

وی در عین حال اظهار داشت: برای تامین امنیت، حفظ امنیت و همچنین پایداری امنیت تمام سازمان‌ها باید دست به دست هم دهند.

به نقل از خبرگزاری فارس، جانشین ناحیه انتظامی آذربایجان‌شرقی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های سرهنگ علی سلطانی‌‌وش که به افتخار بازنشستگی نائل آمد، سرهنگ رمضان اللهوردیان را به عنوان فرمانده جدید نیروی انتظامی شهرستان بناب معرفی کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :