رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: نصب و نمایش آثار هنری خلق شده در سومین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تبریز در نقاط مختلف شهر باعث نشاط اجتماعی می شود.

به گزارش تبریزمن، شهرام دبیری در بازدید از روند آماده سازی سومین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تبریز افزود: این آثار سالیان سال در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز و معاونت امور گردشگری سازمان میزاث فرهنگی بازدید شهروندان تبریز، گردشگران داخلی و خارجی  از این مجسمه ها در سطح شهر را در دستور کار خود قرار دهند.

دبیری ضمن قدردانی از مجموعه شهرداری تبریز عنوان کرد: برگزاری سومین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی و حضور هنرمندان مجسمه سازی از اقصی نقاط جهان نقطه عطفی برای صنعت گردشگری تبریز است .

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به احیای میراث تاریخی ایران و به خصوص شهر تبریز در قالب هنر مجسمه سازی  خواستار بازتاب برگزاری این سمپوزیوم در شبکه های تلویزیونی مختلف  شد.

دبیری تصریح کرد: توسعه هنر مجسمه سازی ایران از طریق فراهم آوردن آفرینش هنری فرصت مغتنمی است تا فرهنگ و هنر اسلامی را به جهانیان معرفی کنیم.

وی خاطر نشان کرد: ایجاد فضای تعامل و گفتگو در زمینه مجسمه سازی شهری و فرصت تبادل تجربیات، اطلاعات و مهارت ها یکی از مهمترین دستاورد این رویداد بین المللی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :