مدیرعامل سازمان زیباسازی از نصب ۶ اثر دیگر از آثار دومین سمپوزیوم مجسمه تبریز در سطح شهر خبر دادند.
به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی، مهندس فرخی ضمن اعلام خبر فوق، اعلام کردند: به منظور استقبال از نوروز و زیباسازی معابر شهری، در فاز اول ۱۳ اثر از آثار دومین سمپوزیوم مجسمه تبریز در سطح معابر شهری نصب گردید که اکنون نیز در فاز دوم ۶ اثر دیگر از آثار سمپوزیوم دوم را در سطح شهر نصب نمودیم.

مهندس فرخی گفت: به منظور ایجاد مکانی مناسب جهت نصب مجسمه های سمپوزیوم دوم، کارگروه کارشناسی تشکیل یافت و با بررسی مکانهای پیشنهادی، بهترین مکانها را انتخاب نموده ایم.

مدیرعامل سازمان زیباسازی در ادامه به پایه های مجسمه های نصب شده اشاره نموده و گفت: به منظور هم خوانی پایه مجسمه ها با خود مجسمه ها، از سنگهای همگون با خود آثار سمپوزیوم استفاده کرده ایم که علاوه بر هم خوانی با خود مجسمه، منجر به افزایش زیبایی آثار نصب شده نیز گشته است.

فرخی افزود: تعداد آثار سنگی سمپوزیوم دوم مجسمه تبریز ۳۲ اثر بود که طی روزهای آتی کلیه این آثار در سطح شهر نصب خواهند شد تا در آستانه سال نو، شاهد تحول فضای بصری شهر از بعد آثار حجمی باشیم.

مهندس فرخی در ادامه با اشاره به طرح های مربوط به نورپردازی مجسمه های سنگی تبریز افزود: از آن جا که بسیاری از آثار حجمی در شب قابل رویت نیستند ما برنامه نورپردازی مجسمه ها را در دستور کار قرار دادیم تا شب ها فضای دلنشین تری به واسطه حضور مجسمه ها برای شهروندان ایجاد شود.

مهندس فرخی همچنین از برگزاری سومین سمپوزیوم مجسمه سازی تبریز بصورت بین المللی در سال آینده خبر داده و افزودند بر آنیم تا کیفیت و کمیت سمپوزیوم سوم به مراتب بهتر از سمپوزیوم دوم باشد و در این راستا قدمهای بزرگی خواهیم برداشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :