به گزارش تبریزمن، معاون گردشگری، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: نظارت بر اماکن گردشگری آذربایجان شرقی با آغاز دور دوم سفرهای تابستانی افزایش می یابد.

احمد حمزه‌زاده همزمان با آغاز دور دوم سفرهای تابستانی، در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: گشت‌های تلفیقی خدمات سفر با حضور نمایندگان اداره کل میراث فرهنگی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه‌های صنفی، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و درمان، از یک ماه پیش بازدید از رستوران‌ها و مراکز اقامتی را آغاز کرده‌اند.

وی افزود: این بازدیدها در اوج سفرهای تابستانی که از عید فطر آغاز می‌شود افزایش خواهد یافت.

معاون گردشگری،میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در بازدیدهای انجام شده در ماه مبارک رمضان از غذاخوری‌های بین راهی مجموعا ۷۰ مورد تذکر و ۲۰ مورد اخطار به این مراکز خدماتی صادر شده است، افزود: در آذربایجان شرقی ۷ هزار و ۵۰۰ تخت در هتل‌ها و مهمانپذیرها برای اقامت گردشگران وجود دارد که مدارس آموزش و پرورش استان و همچنین مهمانسرای ادارات دولتی از دیگر پتانسیل های ارائه خدمات به گردشگران محسوب می‌شود.

ساخت و بهسازی ۲۵۰ مکان مناسب برای اقامه نماز در سطح استان خبر داد و گفت: ۲۵۰ نمازخانه در سطح استان برای اقامه نماز گردشگران در سطح استان آماده سازی شده است.

حمزه زاده اتمام و بهره برداری از پروژه های ناقص را یکی از اولویت های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دانست و ابراز امیدورای کرد که تا پایان تعطیلات تابستان پروژه دارای پیشرفت ۹۰ درصدی افتتاح شوند.

وی از معرفی ۳۶ باب خانه مسافر در آذربایجان شرقی خبر داد و خاطرنشان کرد: در راستای آماده سازی مراکز اقامتی برای سفرهای تابستانی ۳۰ کمپ گردشگری در سطح استان جهت استقرار مسافران آماده شده است که این کمپ ها مجهز به نمازخانه، سرویس بهداشتی و حمام موقت هستند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :