به گزارش تبریزمن، جمشید نظمی در مورد اتفاقاتی که باعث شد تراکتورسازی در پایان چهاردهمین دوره لیگ برتر به مقام قهرمانی نرسد گفت: به دلیل برخی مسائلی که وجود داشت یک روز قبل از دیدار مقابل نفت تهران با ایوب ذوالفقاری سرپرست تیم تماس گرفتم و به او گفتم در نیم‌فصل دوم تراکتورسازی در نیمه دوم مسابقات در حفظ نتیجه ضعیف عمل می‌کند و معمولا دروازه این تیم باز می‌شود. از او خواستم با توجه به اینکه تیم توانسته تا به آنجا بالا بیاید و در شرایط بسیار حساسی به سر می‌برد تدابیری بیندیشند و از کادر فنی بخواهند نسبت به حفظ دروازه تیم در دقایق پایانی تلاش بیشتری کند.

وی افزود: متاسفانه در روز بازی تراکتورسازی از همین نقطه‌ضعف آسیب دید و آن بلا به سرمان آمد. هیچ کاری به تصمیمات اشتباه داور ندارم اما از لحاظ حرفه‌ای تراکتورسازی باید نتیجه سه بر یک را حفظ می‌کرد. متاسفانه خودمان هم ضعیف عمل کردیم و با گل‌هایی که خوردیم آن اتفاقات قابل تامل و پیگیری که طی آن با احساسات میلیون‌ها هوادار بازی شد اتفاق افتاد. نباید اجازه دهیم این رفتارها صورت بگیرد. باید بررسی کرد و ریشه مشکل را پیدا کرد. البته اعتقاد دارم تراکتورسازی نه به اشتباهات داور بلکه به خودش باخت.

مدیرعامل سابق تراکتورسازی در پاسخ به این سوال که اگر او از تیم کنار نمی‌رفت تراکتورسازی می‌توانست قهرمان شود اظهار داشت: نمی‌گویم اگر من بودم این اتفاق نمی‌افتاد و قهرمان می‌شدیم. ای کاش تیم می‌توانست از برتری خود دفاع کند. شاید اگر مسئولان باشگاه ورزشی‌تر بودند می‌توانستند با بیان این مشکل از کادر فنی بخواهند با تدابیری که در نظر می‌گیرد شرایطی به وجود بیاورد که در دقایق پایانی تیم بتواند از برتری خود دفاع کند حتی اگر بازی سپاهان هم ۲-۲ شده بود هم ما باید با پیروزی مقابل نفت تهران قهرمان می‌شدیم و شیرینی این موفقیت را بیشتر می‌کردیم. به هیچ وجه نباید توجهی به نتیجه آن مسابقه می‌کردیم. متاسفانه با اتفاقاتی که در پایان بازی رخ داد تلخی این مسئله بیشتر شد و مطمئنا عدم کسب قهرمانی تلخ‌تر از اتفاقاتی که در پایان بازی افتاد نبود.

نظمی در پاسخ به این سوال که در پایان فصل خیلی بهتر می‌توانم در مورد دلایل جدایی‌اش از مدیریت تراکتورسازی صحبت کند گفت: واقعیت این است که دو مشکل بزرگ در هیات مدیره جدید باشگاه می‌دیدم. اول اینکه افراد حاضر در هیات مدیره غیرتخصصی بودند و دوم اینکه آنها من را نمی‌خواستند و نظرشان این نبود که بنده به عنوان مدیرعامل باشگاه فعالیت کنم پس در این وضعیت بهتر دیدم که از مدیریت باشگاه کنار بروم چراکه اگر بنده می‌ماندم تمام زحماتی که از اول فصل کشیده بودیم به خاطر مشکلاتی که وجود داشت از بین می‌رفت. برخی اختلاف‌نظرات کم کم در حال سرایت به تیم بود و بنده صلاح دانستم کنار بروم تا تراکتورسازی موفق باشد.

وی در مورد اینکه از سعید عباسی مدیرعامل جدید باشگاه تراکتورسازی انتقادات زیادی می‌شود تصریح کرد: عباسی انسانی بسیار خوبی است اما او فوتبالی نیست و اطلاعات و تخصص کافی در این رشته را ندارد. شاید عباسی در بخش دیگری بتواند خیلی بهتر عمل کند. نمی‌خواهم بگویم من خیلی اطلاعات زیادی داشتم و بنده بهترین کارشناس هستم ولی با فوتبال آشنا بودم و خیلی وقت‌ها به دوستان ورزشی مشاوره می‌دهم. متاسفانه با وجود تمام تلاش‌هایی که شد تراکتورسازی به مقام قهرمانی نرسید. یکی از افرادی که خیلی به خاطر از دست رفتن قهرمانی ناراحت شد بنده بودم چراکه برای موفقیت تیم زحمت زیادی کشیدم و می‌دانستم تراکتورسازی پتانسیل قهرمانی دارد. البته با بازیکنان خوبی که جذب تیم شدند سال بعد هم می‌توانیم شانس قهرمانی باشیم.

مدیرعامل سابق تراکتورسازی در پاسخ به این سوال که خیلی‌ها می‌گویند مدیر پروازی نمی‌تواند به این تیم کمک کند و با توجه به اینکه عباسی اغلب در تهران به سر می‌برد این تیم دچار مشکل می‌شود، گفت: مدیریت هر شخصی با سلیقه خود اوست و نمی‌توان به نوع مدیریت کسی انتقاد خاصی انجام داد اما بنده خودم با توجه به اینکه تبریزی بودم و دراین شهر زندگی می‌کردم صبح تا شب در باشگاه به سر می‌بردم و حتی وقت هم کم می‌آوردم. می‌دانیم تراکتورسازی شرایط خاصی دارد. در سطح جامعه همه از پیر و جوان گرفته همه به تیم علاقه دارند و می‌دانم که چقدر کار عباسی سخت است.

وی در مورد اینکه آیا باید تونی اولیویرا را در تیم حفظ کرد، تصریح کرد: این نظر مسئله بستگی به نظر هیات مدیره دارد و بنده نمی‌توانم در مورد مدیریت باشگاه نظر بدهم. تراکتورسازی ظرفیت بالایی دارد. آرزوی من این است که این باشگاه یک جام به دست بیاورد حالا فرقی نمی‌کند چه کسی بر مسند کار است. باشگاه تراکتورسازی به بلوغ کافی رسیده و می‌تواند به مقام قهرمانی برسد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :