پس از مطالعه ی سایت های متعدد ، مشاهده شد که بسیاری از این سایت ها اطلاعات غلط ( به علت اشتباه در ترجمه و یا شایعات موجود در رسانه های مختلف و … ) به طرفداران این بازی ارائه کرده اند . در اینجا سعی داریم که این ابهامات به وجود آمده را تا حدی کاهش دهیم .

نقد بازی مافیا 3 - Mafia III

به گزارش تبریزمن، پس از انتشار و فروش موفقیت آمیز بازی Mafia II که توسط شرکت ۲K Games در سال ۲۰۱۰ برای سه پلتفرم Pc و PS3 و XBOX 360 ارائه شد ، این شرکت اعلام کرد که طرفداران این بازی در اوایل سال ۲۰۱۶ منتظر نسخه بعدی این عنوان در pc و ps4 و xbox 720 ) one ) باشند ؛ این درحالیست که هنوز اطلاعات قطعی و دقیقی از زمان ارائه نسخه بعدی بازی اعلام نکرده اند .

نقد بازی مافیا 3 - Mafia III

شرکت ۲K ، استدیو جدید خود را با نام Hangar 13 معرفی کرد . این استودیو توسط هیدن بلکمن ( Haden Blackman ) رهبری می‌ شود که برای طراحی و افزایش کیفیت بازی در کنسول های نسل هشتم و pc بنا شده است .

بعد از اتمام فروش نسخه دوم این بازی ، شرکت ۲K سکوتی طولانی درباره نسخه بعدی کرد تا زمانی که در صفحه facebook بازی ، عکسی منتشر شد که بیانگر انتشار تریلر بازی در ۵ اوت بود که باعث خوشحالی علاقه مندان این بازی شد ؛ ولی مدتی بعد ، این عکس از صفحه فیس بوک برداشته شد . به نظر می رسید این موضوع زودتر از موعد و به اشتباه انتشار یافته بود . پس از این اتفاق شرکت طی اعلامی ، خبرِ ساخت و انتشار این بازی در سال ۲۰۱۶ را دوباره اعلام کرد . علاوه بر این در تاریخ ۵ jan 2015 ریک پاسکئلون صداپیشه نقش ویتو اسکالتا ( Vito Scaletta ) در صفحه توییتر خود اعلام کرد که برای طرفداران این بازی خبرهای خوشی دارد . وی اینگونه بیان کرد : ( منتظر مافیا جدید باشید . )

علاوه بر این Take Two Interactive اقدام به ثبت یک دامنه اختصاصی برای عنوان Mafia III نمود که با این کار همه اطمینان پیدا کردند که این بازی به زودی ارائه خواهد شد .

نقد بازی مافیا 3 - Mafia III

پس از این اتفاقات انتظار می رفت که این عنوان همراه با یک تریلر رسمی در نمایشگاه E3 2015 برای سیستم های نسل هشتمی ارائه گردد ؛ ولی با انتشار خبری از طرف سایت شرکت ۲K که اولین تریلر این بازی در تاریخ ۵ آگوست ۲۰۱۵ ( ۱۴ مرداد ) منتشر خواهد شد ، باعث شد که به بیشتر شایعات پایان داده شود . همچنین در این تریلر ۴ دقیقه ای به شایعاتی مبنی بر این که بازی درباره سه شخصیت اصلی به نام های فرانکلین ، تونی و میکی ( که برای این سه شخصیت چه داستان های عجیبی که نساخته بودند ! ) پایان می دهد . ( البته باید به این نکته توجه کرد که لینکلن در تریلر درباره شخصی به نام تامی (نه تونی) صحبت کرد ! )

نقد بازی مافیا 3 - Mafia III

پس از انتشار این تریلر و افشای موضوع اصلی داستان متوجه خواهیم شد که داستان Mafia III در سال ۱۹۶۸ در شهر نیو اورلئان ( New Orleans ) ایالت لویزیانا اتفاق می افتد . داستان بازی درباره ی قهرمان جدیدی به نام لینکلن کلی ( Lincoln Clay ) است .

نقد بازی مافیا 3 - Mafia III

نقد بازی مافیا 3 - Mafia III

لینکلن کودکی یتیم بود که پس از ملحق شدن به ارتش و بازگشتن از جنگ ، به باند مافیایی به نام اوباش سیاه ملحق می شود و این باند لینکلن را در قالب یک لات و زورگیر پرورش می دهد . داستان به گونه ای نوشته شده است که به نظر می آید لینکلن یکی از سربازان جنگ ویتنام می باشد که تازه به خانه برگشته است و پس از ملحق شدن به این گروه مافیایی ، بعد از گذشت مدتی با واقعیت تاسف آوری مواجه می شود . او متوجه می شود که به خانواده ی مافیایی او خیانت می شود و توسط گروه مافیایی دیگری به نام اوباش ایتالیایی کشته می شوند . خانواده ای که به لینکلن پر و بال و زندگی دوباره ای داده بودند و به عنوان برادران واقعی لینکلن تلقی می شدند ، حال توسط عده ای اوباش کشته شده اند .

پس از این اتفاق لینکلن تصمیم می گیرد که از این باند مافیایی انتقام بگیرد ؛ این درحالیست که شهر پر از جرم و جنایت مافیاست و بازی به خوبی تصویرگر قتل های بزرگ تاریخی و مشکلات جنگ که حاکم بر معیشت مردم شده و نژاد پرستی در شهر رواج پیدا کرده است و نکته جالب دیگر این است که خودِ لینکلن یک فرد دو رگه سیاه و سفید می باشد .

نقد بازی مافیا 3 - Mafia III

نقد بازی مافیا 3 - Mafia III

حال زمان انتقام فرا رسیده است ؛ اما لینکلن در این راه تنها نیست . سه نفر دیگر ( که در پایان تریلر ظاهر شدند ) او را در این راه یاری می دهند . یکی از آنها مردی به نام بورک ( burke ) ، فرد دیگر زنی ( به نظر آفریقایی ) به نام کاساندرا ( Cassandra ) و شخصیت آشنای دیگر همان قهرمان آشنا و معروف مافیا ۲ به نام ویتو اسکالتا ( vito scaletta ) می باشد . حال باید دید استفاده از سه شخصیت دیگر به چه صورت می باشد ؛ آیا هر سه به همراه لینکلن می آیند ( همانند بازی God Father ) ،و یا داستان بازی به صورت داستانی جدا برای هر یک از اشخاص پیش می رود و یا اینکه همچون بازی پر طرفدار Gta V قابلیت switch کردن بر روی شخصیت های بازی وجود دارد ؟

تمام این موارد را می توان در تریلرها یا گیم پلی هایی که بعداً توسط شرکت ارائه می شود ، فهمید ولی در جواب به این سه احتمال باید به این نکته توجه کرد که آقای زلنیک strauss zelnick (یکی از تحلیلگران CEO ) اذعان کردند که عنوان Mafia III کاملا جدا و با سبکی غیر قابل اشتراک از بازی پر طرفدار GTA V ساخته شده است به گونه ای که شخصیت لینکلن بطور کامل Stand Alone  می باشد ، در نتیجه با تمام این اوصاف نمی توان این دو عنوان را با هم مقایسه کرد .

نقد بازی مافیا 3 - Mafia III

نقد بازی مافیا 3 - Mafia III

در این بازی می توان انتظار خودرو های خاص و لوکس قدیمی ، حرکات دفاعی و تمام کننده خاص ( finisher ) ، بازجویی کردن پس از زد و خورد ، نبرد تن به تن ، انفجار های بی نظیر و جنگ های مسلحانه خارق العاده را داشت و از همه مهم تر گرافیک خیره کننده ای که همانند قسمت قبلی ، جذابیت این بازی را چند برابر می کند .

نقد بازی مافیا 3 - Mafia III

خبر نا امید کننده ای برای طرفداران بخش چند نفره (Multi Player) داریم . متاسفانه یا خوشبختانه استدیوی Hangar 13 تمام انرژی خود را صرف بخش داستانی بازی کرده است ؛ در ادامه هیدن بلکمن گفت : (( اگر از من سوال بپرسید ، خود من به شما می گویم به شخصه عاشق سبک بازی های چند نفره ام ؛ حال که بنده از کسانی بودم که در خلق داستان بازی نقش داشته ام در این راه به آن ها { سازندگان } کمک کرده ام و خود این ، دنیای دیگریست . ما تمام وقت خود را صرف داستان و شخصیت پر احساس و جاه طلبانه ی لینکلن کرده ایم . ما این موضوع را به بخش چند نفره ترجیح دادیم . ))

همان طور که قبلا گفته شد ، زمان دقیقی برای انتشار این بازی مشخص نشده است و آخرین خبری که نسبت به انتشار این بازی بیان شده است مربوط به یکشنبه شب می باشد که شرکت Take Two اعلام کرد که این بازی زودتر از ماه آوریل ۲۰۱۶ انتشار نخواهد یافت . البته حتی این شرکت نسبت به انتشار در این زمان هنوز مردد است و در ادامه اعلام نمود که این بازی از ابتدا برای سال مالی ۲۰۱۷ برنامه ریزی شده بود و ممکن است تاریخ انتشار بازی مابین تاریخ ۱ آوریل الی ۳۱ دسامبر ۲۰۱۶ همچنان معلق باقی بماند . این بازی برای Pc و دو کنسول نسل هشتمی Ps4 و Xbox one در حال ساخت هست . خبر تایید شدن عنوان Mafia III یکی از بهترین عناوینی بود که موجب شد طرفداران ژانر سوم شخص باری دیگر منتظر یک داستان و یک گیم پلی بی نظیر پس از مدتی طولانی باشند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :