شهردار تبریز در حاشیه دومین نشست کمیته محیط زیست UCLG MEWA با شهردار استانبول دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش تبریزمن،دکتر صادق نجفی در این دیدار، نشست های بین‌المللی را بهترین فرصت برای طرح موضوعات همکاری خواند و افزود: شهرهای استانبول و تبریز، از گذشته‌های دور، با استقرار در مسیر جاده ابریشم، ارتباطات منسجم و مهم اجتماعی و اقتصادی داشته اند.

وی وجود درب‌های تاریخی با نام تبریز و استانبول را نماد بارزی از پیوند فرهنگی و تاریخی دو شهر توصیف کرد و افزود: با برخورداری از چنین پیشینه درخشانی، قطعاً می‌توان همکاری‌های حوزه مدیریت شهری را در موضوعات مختلف سرمایه‌گذاری، عمرانی و خدماتی توسعه داد.

شهردار تبریز با اشاره به این‌که تبریز در سال‌های اخیر همکاری نزدیکی با فعالان سرمایه‌گذاری ترکیه‌ای داشته است، به برنامه‌های گردشگری تبریز ۲۰۱۸ اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به مسیرهای زمینی و هوایی «تبریز و استانبول» و اشتراکات گسترده‌ای که دو طرف دارند، معتقدیم روابط دو جانبه باید در کیفیت بیشتری پیگیری شود.

وی با اشاره به نشست کمیته محیط زیست UCLG MEWA اظهار داشت: همکاری های زیست محیطی طرفین در بخش های متعدد آموزشی و کاربردی، باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

دکتر نجفی با دعوت رسمی از شهردار استانبول برای سفر به تبریز،  افزایش مناسبات فرهنگی، ورزشی و پایه‌ریزی بازارچه‌ها و نمایشگاه‌های مشترک هنری را لازمه توسعه همکاری‌ها خواند.

قدیر توپاش، شهردار استانبول نیز در این دیدار، با تبریک انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ گفت: تبریز در سال‌های اخیر، در مباحث فرهنگی و اجتماعی، نمود بین‌المللی پررنگی داشته و انتخاب این شهر به عنوان میزبان سومین نشست کمیته محیط زیست UCLG MEWA  در سال ۲۰۱۸ در همین راستا ارزشمند است.

وی با اشاره به این‌که هیچ مانعی در توسعه مناسبات تبریز و استانبول نیست، بر لزوم همکاری‌های مشترک فرهنگی، عمرانی و تجاری تاکید کرد.

یادآور می‌شود دکتر صادق نجفی، شهردار تبریز و نماینده شهرداران کشورمان، ماه گذشته طی انتخابات سازمانی، به عنوان عضو هیئت رییسه سازمان شهرهای متحد و حکومت‌های محلی منطقه غرب آسیا و خاورمیانه (UCLG MEWA)انتخاب شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :