عده ای در این آشفته بازار داغ انتخابات صحبت های کورکورانه ای می زنند، جوان را نادان خطاب می کنند ولی باور ندارند که جوان عاقل است و اتفاقا نقش تعیین کننده و تاثیرگذاری در نتیجه انتخابات مجلس دارد.


تبریزمن، سرویس سیاسی: در سال های گذشته و بخصوص در انتخابات دوره های مختلف جوانان حضور تعیین کننده ای در انتخابات داشتند و هر وقت وارد صحنه شده اند نتایج ارزشمندی به بار آمده است.

هفتم اسفندماه و انتخابات مجلس دهم یکی از همین حضورها بود که نشان داد نسل جوان هر زمانی که پای صندوق های رای بیاید قدم بزرگی برخواهد داشت. همین قدم باعث شکست قاطع تندروها و افراطی ها در تهران و شهرهای مهم کشور شد.

همین قدم و حضور نسل جوان به عنوان آینده سازان این کشور در انتخابات هفتم اسفندماه باعث شد تا افراطی ها و تندروها به این نسل حمله ور شوند و طرحی را برای نیامدن این قشر به صحنه در روز انتخابات دور دوم برنامه ریزی کنند؛ از کم اهمیت جلوه دادن انتخابات تا توهین به قشر جوان و خطاب کردن جوانان به عنوان قشر خاکستری جامعه.

برای همین ذکر چند نکته در این بهبوهه بازار انتخاباتی خالی از لطف نیست:

عده ای با توهین به نسل جوان می خواهند آنها را از گردونه انتخابات حذف کنند، چرا که آنها می دانند جوان نقش تاثیرگذاری در انتخابات دارد.

تندروها می گویند جوانان جاهل هستند و کاندیداهای اعتدال آنها را فریب می دهند، آیا جوانان ما اینگونه هستند آنها میدانند که جوانان ما روشن فکر و آینده نگر هستند و البته سرنوشت ساز که با روی کار آمدن آنها و حضورشان پای صندوق های رای موقعیت خودشان در جامعه علاوه بر اینکه به سخره گرفته خواهد شد، موقعیت و میزهای راحت طلبیشان را از آنها خواهد گرفت.

هر موقع جوانان در انتخابات شرکت کرده اند شور و غوغای خاصی به این رویداد بزرگ ملی داده اند، پس نگذاریم تندروهای افراطی بخاطر موقعیت خودشان جوانان را از بین ببرند و این را نیز نباید فراموش کنیم که این جوانان آینده سازان این کشور خواهند بود و خدایی ناکرده جنگیاگر رخ دهد این جواناندر خط مقدم حضور خواهند داشت و از ذره ذره خاک این کشور دفاع خواهند کرد که این را می توان از تاریخ گذشته مان ببینیم که جوانانی امثال شهید باکری، شفیع زاده، همت و دیگر شهیدان عزیزی که کار، درس و زندگیشان را رها کرده و برای دفاع از میهنشان در قبال مزدورین لبیک گفته و به جبهه های جنگحق علیه باطل رفتند.

حیف است این چنین جوانان ارزشی کشورمان را از صحنه انتخابات دور کنیم، با تاملی به فرمایش های مقام معظم رهبری درباره جوانان افکار خود را تغییر دهیم:

امروز، [شما جوانان‏] عناصر مؤثرید؛ ولى فردا ستون هاى انقلاب هستید. توجه کنید انقلاب را با ریشه‏ها و مبانى فکرى و منطقیش، بدرستى بشناسید.

پیشرفت هایى که در المپیادهاى ریاضى و فیزیک و شیمى و … به دست آوردیم، نشان داد ما جوان هایى داریم که از استعدادهاى بالایى برخوردارند. جوان، آن هم داراى علم و معرفت، آن هم در صراط تحصیل دانش براى اداره‏ى کشور در آینده داراى ارزش است.

جوان مظهر امید است. جوان و نوجوان، چشمه‏ى جوشان نیرو و استعداد است.

حقیقتاً جوانان موتور یک جامعه هستند.

نویسنده: مهیار قهرمانزاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :