به گزارش تبریزمن،  در آیین افتتاح خانه پیشکسوتان فوتبال تبریز، دکتر اسماعیل چمنی، نائب رئیس شورای شهر تبریز، با بیان اینکه در گذشته همواره غیرت و تعصب ورزشکاران آذربایجان زبانزد خاص و عام بوده است گفت: متاسفانه امروز پشتکار و خصوصیات پهلوانی چهره های دهه های ۴۰ و ۶۰ در بین جوانان کم رنگ تر شده و ورزش نیز مثل خیلی از مسائل به سمت اقتصادی شدن می رود.

وی تاکید کرد: وحدت و انسجام این پیشکسوتان می تواند مثل گذشته باعث پیشرفت ما باشد، در فوتبال ما استفاده از علم و تجربیات مربیان و متخصصان آذربایجان، استفاده از مربیان و بازیکنان بومی نادیده گرفته می شود، کمیته فنی باید از پیشکسوتانی تشکیل شود که در انتخاب مربی و بازیکن علم کافی داشته باشند.

چمنی افزود: متاسفانه شهر ما به سمت تیرگی رفته و نشاط و شادی کم می شود، مسئولان باید به فکر اصلاح این وضعیت باشند زیرا وظیفه ما حفظ احترام و شان این بزرگان است.

نائب رئیس شورای شهر تبریز، ضمن تشکر ویژه از تمام کسانی که برای ورزش استان تلاش می کنند، این اقدام را نوعی سرمایه گذاری برای عرصه های فرهنگی، اخلاقی، اجتماعی دانست و گفت: اگر امروز در این عرصه برنامه ریزی و سرمایه گذاری درستی انجام نشود مجبوریم در آینده در زمینه آسیبهای اجتماعی هزینه کنیم.

دکتر حبیب شیری آذر، عضو شورای اسلامی شهر تبریز نیز در ادامه این مراسم ضمن تشکر از تلاش های شهرداری منطقه ۶ برای راه اندازی «موزه فوتبال آذربایجان» و ابتکار خلاقانه تاسیس «خانه پیشکسوتان فوتبال تبریز»، گفت: وظیفه شهرداری تنظیف و خیابان و آسفالت ریزی و جدولگذاری نیست، شهرداری وظیفه توسعه شهر به لحاظ فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را نیز برعهده دارد.

وی افزود: شهر از زیرگذر و رو گذر تشکیل نمی شود، شهر هویت یافته از مسائل فرهنگی، اجتماعی، انسانی و همین موزه هاست.

این عضو شورای کلانشهر تبریز تاکید کرد: نباید فراموش کنیم که با گرفتار شدن به سیمان و بتن و زمین از کارهای بزرگ و انسانها غافل می شویم و شهری که بیشترین پروژه و اعتبارش در حوزه عمرانی، آسفالت و… هزینه شود شکست خواهد خورد.

دکتر شیری آذر خاطرنشان کرد: حفظ میراث پدران ما امروز بر ما واجب است و اگر نتوانیم در ثبت و نگهداری این گذشته پرافتخار و توسعه شرایط و داشته های امروز درست عمل کنیم، مقابل تاریخ و آیندگان مسئولیم و باید پاسخگو باشیم.
وی با اشاره به ضرورت توسعه موزه فوتبال آذربایجان و اختصاص محلی مناسب برای نگهداری این اسناد و آثار گفت: مدرسه مموریال به عنوان اولین مدرسه فوتبال کشور برای این منظور مناسبترین گزینه بوده و شورای شهر تبریز پیگیر انتقال این موزه خواهد بود.

دکتر اکرم حضرتی رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای کلانشهر تبریز، در مراسم افتتاح «خانه پیشکسوتان فوتبال تبریز» با تاکید بر اهمیت ورزش در جامعه بر ضرورت حفظ احترام و حرمت ورزشکاران و ورزش دوستان اشاره کرد و گفت: ورزشکاران آذربایجان همواره در عرصه های جهانی پیشرو بوده و هستند.

وی با اشاره به تاریخ غنی ورزش فوتبال در آذربایجان گفت: امروز در کنار حفظ این آثار و اسناد باید تلاش کنیم با استفاده از تجربیات و مشاوره کسانی که در این عرصه موی سفید کرده و جان گذاشته اند فوتبال حرفه ای را در میان جوانان و نوجوانان ترویج کنیم.

این عضو شورای شهر تبریز با اشاره به اهمیت موزه فوتبال در حفظ تاریخ و ریشه پرقدرت ورزش فوتبال آذربایجان در ایران و جایگاه این تاریخ در دنیا گفت: شورای شهر به ضرورت این مساله واقف است و تلاش می کنیم با تامین اعتبار لازم و تملک محل مناسب با حمایت ورزشکاران و پیشکسوتان عزیز موزه فوتبال را توسعه دهیم.


Galaxy S7 - 944 x 150


این خبر را به اشتراک بگذارید :