رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مراغه با بیان اینکه نمایشگاه ابزارآلات روشنایی دوره ایلخانی در موزه ایلخانی مراغه تا چهارم خرداد سال جاری دایر خواهد بود، از علاقه مندان به حوزه تاریخ دوره ایلخانی برای بازدید از این نمایشگاه دعوت کرد.

به گزارش تبریزمن، “یعقوب طالبی” در جمع خبرنگاران در تشریح جزئیات این نمایشگاه گفت: نمایشگاه ابزار آلات روشنایی دوره ایلخانی متشکل از ۲۲ قلم اشیاء مرتبط با نور و روشنایی است.

وی ابزار آلات روشنایی به نمایش گذاشته شده در موزه ایلخانی را شامل انواع شمعدان، پیه سوز و قندیل های متعلق به دوره ایلخانی عنوان کرد.

طالبی هدف از این اقدام را ترغیب عموم مردم برای آشنایی با پیشینه تاریخی مراغه در دوره ایلخانی دانست و افزود: موزه ایلخانی مراغه تنها موزه موجود مربوط به دوره ایلخانی بوده و به همین دلیل بسیار حائز اهمیت می باشد.

وی با بیان اینکه موزه ایلخانی مراغه، مجموعه ای غنی از سفالینه ها و سکه های ارزشمند از دوران کهن را در خود جای داده است، خاطر نشان کرد: این موزه علاوه

بر آثار مربوط به تاریخ و فرهنگ هزاره سوم قبل از میلاد، دارای آثار با ارزش، جالب و دیدنی از حکومت ۱۰۴ ساله ایلخانان مغول در ایران است.

گفتنی است، شهرستان مراغه با حدود ۵۱۵ اثر تاریخی و تپه های شناسایی شده جزء ۱۰ شهر دارای بافت غنی تاریخی و فرهنگی در کشور محسوب می شود و حدود ۳۰۰ اثر تاریخی آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :