معاون فرهنگی هنری حوزه هنری آذربایجان شرقی از برگزاری نمایشگاه کاریکاتور «عدالت» در تبریز همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش تبریزمن، جواد کریم نژاد پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران گفت: نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی – کاریکاتور به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی و گرامیداشت سالروز شهادت شهید مرتضی آوینی سیدشهیدان اهل قلم، با موضوع عدالت و بی‌عدالتی در جوامع  شامل آثاری از هنرمندان کاریکاتوریست حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی در گالری هنرمندان با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار خواهد شد.

وی در ادامه افزود: از ویژگی  های هنر انقلاب اسلامی  پرداخت به ارزش ها،   باورها و نگرش های والای اسلامی  با معیارهای  زیباشناسانه است و تقویت عدالت  یکی از مصادیق بارز هنر انقلاب اسلامی است  و این مهم در شکل گیری و آرمانهای  انقلاب  شکوهمنداسلامی ظهور و بروز داشته است.

معاون حوزه هنری آذربایجان شرقی تصریح کرد: یکی از ویژگی های اصلی هنر کاریکاتور نقد معضلات با زبان این هنر گویا است، از اینرو می توان برای تببین ارزش ها و آرمان ها و مفاهیم انقلابی از قالب های مختلف هنر بخصوص کاریکاتور که زبانی فراگیر دارد، بهره گرفت و آن  مفاهیم والا را ترویج داد.

وی افزود: این نمایشگاه که ساعت ۱۶ امروز (۲۱ فروردین) با حضور جمعی از مدیران فرهنگی  و هنرمندان در راستای برنامه هایهفته هنر انقلاب اسلامی گشایش می‌یابد، شامل آثار ۴۱ اثر از ۱۵ تن از هنرمندان کاریکاتوریست آذربایجان شرقی با درون مایه‌هایی از «طنز تلخ» است و از ۲۱  تا ۳۰ فروردین ۹۵ در گالری هنرمندان  واقع در بلوار استاد شهریار، جنب پارک مسافر و  با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :