نمایش “گلن گری گلن راس” از ۱۷ فروردین تا دوم اردیبهشت ۹۵ در سالن استاد اسد صادقی تئاترشهر تبریز اجرا می‌شود.به گزارش تبریزمن، بر اساس این گزارش، نمایش ” گلن گری، گلن راس”، نوشته «دیوید مَمِت» نمایشنامه نویس شهیر آمریکایی، به کارگردانی مهدی اسعدی و بازی آقایان امین حاجی اکبری، جلال خاکزاد، کمال پرناک، مهدی حیدری، محسن شکری، ماکان صالحی و حامد غفارپور به روی صحنه رفته است.

این نمایشنامه که در سال ۱۹۸۴ موفق به کسب جایزه معتبر پولیتزر شده است، همه روزه راس ساعت ۱۸ در سالن استاد صادقی تبریز اجرا می شود.

“گلن گری گلن راس” با روایتی تلخ از بحران اقتصادی جامعه‌ی آمریکا، داستانِ دو روز از زندگیِ چهار کارمند معاملات املاک در شیکاگو و شرحِ بی‌اخلاقی‌هایی است که آن‌ها در این شغل مرتکب می‌شوند.

داستان این نمایش در سال های ریاست جمهوری رانالد ریگان، افراطی ترین و دست راستی ترین حکومت بعد از جنگ دوم جهانی در آمریکا که از سال ۱۹۸۰ شروع و تا پایان سال ۱۹۹۲ یعنی تا پایان حکومت معاون او جورج بوش (پدر) که سیاست های او را دنبال می کرد، اتفاق می افتد.

دیوید آلن مامیت نویسنده “گلن گری گلن راس” نمایشنامه‌نویس، کارگردان آمریکایی است، که به معبد خدایان نمایش‌نامه‌نویس این قرن تعلق دارد.

این نویسنده آمریکایی تجربه شخصی خودش را پیرامون روابط معلول خانوادگی و جهان جنایت زیرزمینی آمریکایی می‌نویسد تا بتواند درام‌های بسیاری خلق کند.

دیوید مامیت ۲۲ نمایشنامه، شش مجموعه مقاله، دو رمان و ۱۴ فیلمنامه، دارد که پنج فیلمنامه را خودش کارگردانی کرده بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :