روز پایانی مسابقات جودو جوانان آسیا در بانکوک تایلند با رقابت پنج جودوکار کشورمان در حال پیگیری است. این دوره از مسابقات با حضور ۱۶۸ جودوکار از ۲۳ کشور برگزار می شود.

به گزارش تبریزمن، رامین صفویه جودوکار وزن ۱۰۰- کیلوگرم تیم ملی کشورمان در نخستین گام (لئو گان) از چین تایپه را با ضربه فنی شکست داد، سپس (هونگ جین سو) از کره‌جنوبی را از پیش رو برداشت . او در مرحله نیمه نهایی مقابل (یوشیبونو) از ژاپن نتیجه را به سود خود پایان داد و راهی بازی پایانی شد. صفویه برای کسب مدال طلا به مصاف (اولتیبوف) از ازبکستان خواهد رفت.

همچنین حامد رشیدی در وزن ۹۰- کیلوگرم ابتدا (ویکروم) از هند را برد، سپس (فرمانوف) از ازبکستان باخت و راهی گروه شانس مجدد شد. رشیدی در این مرحله ابتدا (انختوشین) از مغولستان را شکست داد، سپس (بیکتوروسونوف) از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و به نشان برنز دست یافت.

در وزن ۸۱- کیلوگرم ایمان نیک اقبال که پس از یک دور استراحت به (مرادوف) از تاجیکستان با اخطار نتیجه را واگذار کرده بود در گروه بازنده‌ها (شکیروف) از قرقیزستان را با امتیاز (وازازی) شکست داد. وی برای کسب مدال برنز باید با بازنده مسابقه چین تایپه و ژاپن مبارزه کند.

در بخش بانوان و در وزن ۶۳- کیلوگرم فاطمه آقاجانی پس از استراحت در دور نخست، دور دوم مقابل (کیم جین) از کره‌شمالی بازنده شد. وی در گروه شانس مجدد به (هسیائو) از چین تایپه باخت و هفتم شد.

اما زهرا باقری در وزن ۷۸- کیلوگرم که با یک دور استراحت و پیروزی مقابل (تسونگ) از هنگ کنگ راهی مرحله نیمه نهایی شده بود در این مرحله مقابل (یاماموتو) از ژاپن باخت. وی برای کسب مدال برنز باید (کادیربکوا) از قرقیزستان را شکست دهد.

در نخستین روز این مسابقات رشنونژاد و فتحی پور موفق به کسب دو مدال برنز برای تیم کشورمان شدند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :