به گزارش تبریزمن، مدیرعامل تراکتورسازی در یک کنفرانس مطبوعاتی بعد از رقابت‌های لیگ که رکورد نشست‌های خبری باشگاه ها را در ایران شکست، در شش ساعت گفت‌وگو رو در روی خبرنگاران و اهالی رسانه از همه اتفاقاتی گفت که باعث شد تراکتور به یکباره جام قهرمانی را از دست بدهد. یک جای این کنفرانس به بحث حبیب گردانی بر می‌گشت که گویا بعد از آشتی کنان در هفته‌های آخر لیگ، دوباره به یک مساله بغرنج میان او و تراکتورسازی تبدیل شده است. جایی که حتی کار را به جایی رسانده که عباسی او را یکی از گزینه‌های حاضر در لیست سیاه فصل بعد تراکتورسازی دانسته که جایی در جمع قرمزپوشان تبریزی نخواهد داشت.

از تعطیلات لیگ و مصدومیت چه خبر؟
خدا را شکر اوضاع خوب است و بعد از تمریناتی که به صورت انفرادی انجام دادم چند روزی با خانواده در مشهد و در جوار حرم امام رضا (ع) هستم. بعد از این چند روز هم قرار است به تهران بیایم.

برای چی تهران؟
یک شکایتی از من انجام شده که باید به خاطر آن به کمیته انضباطی بروم.

نکند به خاطر صحبت‌های مدیرعامل تراکتورسازی بوده که کمیته انضباطی به این زودی تو را احضار کرده؟
نه مساله چیز دیگری است.

و جریان این شکایت؟

امید مظلومی سه سال پیش به اصطلاح مدیر برنامه من بود. ایشان قرار بود من را به سایپا ببرند که در آنجا قرار بود من ۱۲۰ میلیون تومان بگیرم، بعد این آقایان گفتند باید ۴۰ میلیون تومان بدهی و من قبول نکردم و گفتم میزان حق مدیر برنامه بودن این عدد نیست و دیگر اتفاقی نیفتاد و تراکتور به من زنگ زد و من هم از خدا خواسته رفتم تبریز و با تراکتور قرارداد امضا کردم.

پس این عدد برای چه بود؟
خودم هم نفهمیدم چرا این عدد را گفت. خودش می‌گفت این عدد باید بین چند نفر از جمله خود او و مربی و یک نفر دیگر که اتصال دهنده این قرارداد است تقسیم شود که من قبول نکردم و گفتم من با زن و بچه مگر چقدر می‌گیرم که باید ۴۰ میلیون شما را بدهم اما با این حال از روی مردانگی و قول و قراری که داشتم ۱۳ میلیون به آنها دادم و برای این کار هم شاهد دارم.

فکر می‌کنی در کمیته انضباطی متهم شوی؟
من قراردادی با این آقایان ندارم که بخواهم جریمه شوم با این حال چون مشکلی ندارم به کمیته انضباطی می‌روم تا ببینم این شکایت و ادعای آقایان با توجه به چه مدارکی است.

برگردیم به صحبت‌های اخیر مدیرعامل تراکتورسازی که در یک کنفرانس خبری شش ساعته خیلی حرف زده و بخشی از مطالب او به تو بر می‌گردد؟
بله شنیدم، هم خبرنگاران حاضر در آن جلسه به من زنگ زدند و گفتند و هم اینکه مطالب ایشان را در سایت ها و روزنامه ها خواندم.

حتما فهمیدی که او تو را به نوعی خائن قلمداد کرده و در لیست سیاه قرار داده است؟
بله خواندم اما به هرحال در دنیای فوتبال حرفه‌ای این اتفاقات می‌افتد و ایشان نظر خودشان را در مورد من گفتند. من بازیکن تراکتور بودم و حالا ایشان به هر دلیلی من را نمی‌خواهد و من هم به نظر ایشان احترام می‌گذارم.

یعنی ناراحت نیستی که تو به همراه چند نفر دیگر متهم به تبانی شده اید و از نگاه مردم تبریز به خودت نگران نیستی؟
به هرحال ایشان باید برای صحبت‌های خودش دلیل و مدرک داشته باشد چون من تمام مدارک اینکه مصدوم بودم و در بازی با گسترش نبودم را دارم. هم پیام دکتر تیم هست که مصدومیت من را به مدیرعامل اطلاع داده و هم مدارک MRI که هم توسط خود باشگاه و هم توسط خودم گرفته شده و دقیقا پارگی را نشان می‌دهد.

چه شد که به یکباره عباسی که گفتی در حق تو پدری کرد و اجازه داد به باشگاه برگردی حالا چنین حرف‌هایی را می‌زند؟
من هم دلیل این مساله را نمی‌دانم اما بازهم می‌گویم او در حق من پدری کرد. بعد از آن اتفاقات که خودم هم قبول کردم اشتباه کرده ام، به باشگاه رفتم و با ایشان صحبت کردم اما واقعا من از اینکه می‌گویند من تبانی کرده‌ام ناراحتم و آن موقع هم گفتم که مشکل خانوادگی داشتم. این مساله برای من در تبریز نگران کننده است و عباسی باید این مسایل را ثابت کند و هرکجا و هر دادگاهی که ایشان بخواهد من مدارک را ارایه می‌دهم تا معلوم شود من در حق تیم شهرم هیچ وقت خیانت نکرده‌ام و به‌عنوان یک تبریزی دوست ندارم نان حرام سفر سفره همسر و دخترانم ببرم.

به نظرت دلیل چرخش یکباره عباسی را چه می‌بینی؟
عباسی مرد خوبی است اما این اتفاقات همه به خاطر حرف‌های ۲، ۳ نفر است که مدام در گوش او می‌خوانند و به نوعی گوش او را از من پر کرده اند تا به قولی فضا را به ضرر من کرده و من را مقابل هواداران قرار دهند تا به خواسته‌های خودشان برسند. من این آدم ها را به خدا و به همین امام رضا (ع) که چند روز است به پابوس ایشان آمده‌ام واگذار می‌کنم و شک نکنید این چند نفر و به خصوص یک نفر آنها جواب این کارهایش را خواهد گرفت اما بازهم مشکلی نیست. به هرحال اسم تراکتور در قلب ما حک شده و من مخلص هواداران تیم هستم. من از تراکتورسازی به تیم‌ملی رسیدم و مدیون این تیم هستم و اگر قسمت نباشد در خدمت تراکتورسازی باشم تا ابد عاشق تیم شهرم خواهم بود. فقط یک چیزی باید بگویم.

چه چیزی؟
من اگر بی‌غیرت بودم سال گذشته و در آستانه فینال جام‌حذفی مقابل مس کرمان در بازی با نفت که بازنده شده بودیم آنقدر با عزم و غیرت بازی نمی‌کردم تا با یک تکل آسیب ببینم و نتوانم در فینال حاضر باشم. باور کنید هیچ بازیکنی در آستانه آن دیدار مهم هیچ وقت نمی‌آمد این طور کار کند تا با مصدومیت آن روز بزرگ را از دست بدهد. اینها را گفتم تا ببینید من اگر به تراکتور و تیم شهرم عرق نداشتم اصلا برایم مهم نبود و می‌گفتم حالا که باختیم پس یک یا دو گل دیگر چه فرقی می‌کند و خودم را مصدوم نمی‌کردم. با این حال می‌دانم مردم تبریز می‌دانند این وصله ها به من نمی‌چسبد.

به هرحال عباسی خیلی از بازیکنان از جمله آنهایی که با یک مدیر برنامه در تراکتور هستند را مقصر دانسته است؟
بازیکن به نظر من حتما باید مدیر برنامه داشته باشد. این مساله که مدیر برنامه من و چند بازیکن دیگر یک نفر است به من بازیکن چه ارتباطی دارد. اینها معتقدند بازیکن تبریزی چون غیرت دارد مدیر برنامه نمی‌خواهد و اینجا فقط زورشان به ما می‌رسد و به قولی با غریبه‌ها که مدیر برنامه دارند کاری ندارند.

از ابتدا هم و بعد از رفتن خطیبی خیلی مسایل برای بازیکنانی که منتسب به او بودند مشکل پیش آمد. فکر می‌کنی این بازیکنان از جمله خود تو چوب آشنایی با رسول را می‌خورید؟
به رسول خطیبی چه ارتباطی دارد این مسایل که بخواهیم ما تاوان آشنایی و مربیگری او در تراکتور را بدهیم. ما بازیکنان حرفه‌ای هستیم که با باشگاه قرارداد داریم یک روز این مربی و روز دیگر مربی دیگر به صلاح باشگاه باید راس تیم باشد. وظیفه ما فقط انجام وظایف بوده و به بقیه مسایل کاری نداریم چون برعهده مدیران باشگاه است.

در این مدت با رسول خطیبی هم ارتباط داشتی و در مورد اتفاقات اخیر از او مشورت گرفته‌ای؟
اصلا، من فقط دیروز از مشهد با همه دوستان و افرادی که برایم زحمت کشیدند تماس گرفتم و به قولی گفتم از طرف آنها نایب الزیاره هستم و ایشان هم بدون اینکه حرف دیگری بزند فقط التماس دعا گفت و بعد از یک خوش و بش کوتاه از هم خداحافظی کردیم.

فکر می‌کنی تونی تو را نمی‌خواهد یا به قول عباسی مردم تبریز؟
این مساله را خواهش می‌کنم به مردم تبریز نسبت دهید. آقای عباسی ترک نیست و شاید یک روز از این شهر برود اما من و خانواده‌ام در تبریز زندگی می‌کنیم و مردم شهرم به خوبی من را می‌شناسند. تونی هم مربی بسیار خوبی است و من چیزهای زیادی از او یاد گرفتم. حالا او من را نمی‌خواهد این حق را دارد و با تمام علاقه‌ای که به بودن در تراکتورسازی دارم نمی‌توانم به زور خودم را در آن تیم جا بدهم.

پس با این حرف ها به نظر می‌رسد تو جایگاهی در تراکتور نداری و از حالا باید به پیشنهادهای دیگر فکر کنی. پیشنهاد داری؟
در وهله اول بگویم برای من سخت است که به تیمی غیر از تراکتور فکر کنم چون آنجا واقعا راحت هستم و اولویتم همچنان پوشیدن لباس شهرم است. با این همه من هم باید به آینده و زندگی خودم فکر کنم و این حق را به باشگاه می‌دهم که من را نخواهد. آن وقت اگر این مساله مسجل شد به دیگر پیشنهادهای خودم فکر می‌کنم.

و حرف آخر…
مردم تبریز و هواداران تراکتورسازی به گردن من حق دارند و دوست دارم بدانند این‌ها همه کارهایی است که من را مقابل آنها قرار دهند. من مدیون تراکتور هستم و همه چیز فوتبالی خودم را از این تیم دارم و بس!


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :