مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: همه نهادها و سازمان های فرهنگی بال و پر یکدیگر هستند و با اینکه تقسیم کار شده اما کار همه یکسان است.

به گزارش تبریزمن، علی اکبر صفی پور روز سه شنبه در حاشیه بازدید از ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی ایران – تبریز با اشاره به اینکه نهادها و سازمان هایی که در حوزه فرهنگ و هنر کار می کنند خلاقیت، ظرافت و آفرینش دارند، افزود: تلاش همه ما حمایت همه جانبه از هنرمندان است.

وی درباره زمینه های مشترک فعالیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: برخی زمینه های هنری به هر دو نهاد مربوط می شود که از جمله آنها حوزه قالی بافی و طراحان فرش است که جزو هنرمندان فرهنگی هستند.

صفی پور ابراز امیدواری کرد با تعامل هر چه بیشتر این دو نهاد، گام های درخشانی در راستای توسعه صنایع دستی برداشته شود.

وی یادآور شد: برای معرفی و ارائه هنر ایران به تمام جهان باید تمام ارگان های مربوطه دست به دست هم دهند و هنر ایرانی را به جایگاه واقعی خود برسانند.

صفی پور با اشاره به کیفیت و تنوع آثار صنایع دستی نمایش داده شده در ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی ایران- تبریز، گفت: با توجه به ظرفیت های بسیار بالای صنایع دستی در اشتغال زایی به نمایش گذاشتن آثار تولیدی و نحوه کارشان در قالب چنین نمایشگاهی می تواند راه جدیدی پیش پای جوانان برای انتخاب مشاغل مناسب بگذارد.

ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری ایران- تبریز با شرکت های استان های مختلف کشورمان دوشنبه شب در سالن امیرکبیر مجتمع نمایشگاه های بین المللی تبریز گشایش یافت و تا ۲۷ ماه جاری از ساعت ۱۵ تا ۲۱ برای بازدید علاقه مندان باز است.

شرکت کنندگانی از ۳۰ از جمله آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، تهران، اصفهان، اردبیل، البرز، بوشهر، چهار محال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکز، هرمزگان، همدان و یزد در این نمایشگاه حضور دارند.

شرکت کنندگان در این نمایشگاه، تولیدات خود را در زمینه های گلیم بافی، حصیربافی، نقاشی روی سفال، تولیدات چرمی دست دوز، منبت روی چوب، معرق روی چوب، سفال و سرامیک، حکاکی روی فلز، زویرآلات سنتی، ممقان دوزی، چاپ باتیک، قلم زنی روی فلز، تراش شیشه، نگارگری و سوزن دوزی و دیگر رشته های صنایع دستی به علاقه مندان و بازدیدکنندگان عرضه می کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :