فرمانده سپاه عاشورا پیشنهاد کرد در سال تحصیلی جدید ‘ نهضت روایتگری’ به منظور نشر و ترویج ارزشهای دفاع مقدس در مدارس راه اندازی شود.

به گزارش تبریزمن، سردار غلام عسگر کریمیان روز یکشنبه در جلسه ستاد اجرایی کنگره ۳۶ هزار شهید دانش آموز و شهیده شاخص ملی ‘ ایران قربانی’ اظهار کرد: مرکز حفظ آثار سپاه پاسداران آماده برگزاری نشست های روایتگری در مدارس استان با حضور راویان فتح و راویان نور به منظور تبیین و ترویج ارزشهای دفاع مقدس و زنده نگهداشتن ارزشهاست.

وی گفت: نقشه دشمن در راستای تداوم شبیخون فرهنگی و اجرای سناریوهای مختلف برای نفوذ در درون و ایجاد بحران هویتی بوده و یکی از راهکارهای مقابله با این بحران جلوگیری از فراموشی فرهنگ ایرانی اسلامی و الگوسازی شهداست.

کریمیان ادامه داد: همان طور که رهبرمعظم انقلاب فرمودند ‘عده ای می خواهند یاد و نام شهدا فراموش شود اما شما نباید بگذارید این اتفاق بیافتد’، لذا اقداماتی از قبیل برگزاری یادواره شهدا حرکت خوبی برای معرفی شهدا و زنده نگه داشتن نام و یاد ایشان است.

وی افزود: فرهنگ عاشورایی و حماسه عاشورا ماندگار است و محبت اباعبدالله(ع) هرگز از دل ها پاک نمی شود، اما ما نیز در راستای تثبیت و انتقال این فرهنگ رسالتی زینب گونه بر عهده داریم که باید آن را انجام بدهیم.

کریمیان با اشاره به برگزاری کنگره شهدای دانش آموز خاطر نشان کرد : در این کنگره حدود ۶۵۰ هزار مخاطب دانش آموز داریم که همه با دلهای پاک و به عنوان آینده سازان مملکت، تاثیرپذیری بالایی دارند که باید آنها را با فرهنگ دفاع مقدس آشنا کنیم.
به گفته فرمانده سپاه عاشورا در آینده نزدیک نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در تبریز برگزار می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز در این جلسه مدرسه را به عنوان جایگاه علم و ایمان توصیف کرد و گفت: سیاق برنامه های آموزش و پرورش انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و اجرای برنامه های فرهنگی است.

جعفر پاشایی با بیان اینکه بیشتر برنامه ها بر مصونیت سازی استوار است، افزود: در اجرای برنامه های فرهنگی بر مصونیت سازی تاکید بیشتری داریم.

وی خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم دانش آموزان با آسیب های اجتماعی مقابله کنند لازمه اش درونی کردن ارزشها و تاکید بر الگوهای رفتاری مناسب می باشد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، پاشایی با بیان اینکه همانندسازی یا الگوسازی نکته مهم دیگری در آموزش و پرورش است، گفت: متاسفانه در الگو سازی برای دانش آموزان خوب عمل نکرده ایم در حالیکه این ۳۶ هزار شهید دانش آموز بهترین الگو برای دانش آموزان هستند.

۶۵۰ هزار دانش آموز در هشت هزار و ۵۰۰ مدرسه با ۴۷ هزار پرسنل آموزشی در عرصه آموزش و پرورش آذربایجان شرقی فعال هستند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :