مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی گفت: توسعه شهری به لحاظ نرم‌افزاری و سخت‌افزاری نیازمند مشارکت همه جانبه دستگاه‌های ذیربط تبریز است که در این زمینه آموزش و پرورش مکلف به همکاری با شهرداران مناطق شهرداری تبریز می شوند.

به گزارش تبریزمن، جعفر پاشایی در جلسه‌ای که با حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر تبریز به منظور بررسی نحوه فعالیت مدارس غیرانتفاعی برگزار شد، اظهار داشت: همکاری‌های دو طرفه می‌تواند مهم‌ترین گام جهت توسعه شهری و حذف معضلاتی همچون بار ترافیکی شهر سطح شهر تبریز باشد.

وی با اشاره به توجه و حساسیت بیشتر آموزش و پرورش هنگام صدور مجوز و پروانه فعالیت مدارس غیرانتفاعی بدون پارکینگ اظهار داشت: تاسیس مدارس غیر انتفاعی در خیابان‌های پر تردد تبریز باعث تشدید بار ترافیکی می‌شود که همکاری همه جانبه و بدون اعمال سلیقه با شهرداری می‌تواند از بروز چنین مشکلاتی جلو گیری کند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی  حذف تابلوهایی که جلوه شهر را مخدوش یکی دیگر از موارد همکاری آموزش و پرورش و شهرداری تبریز بر شمرد.

پاشایی همچنین با تشکر از عملکرد شهرداری تبریز، تملک مدارس فیوضات و شیخ عطار نقطه عطف همکاری با شهرداری عنوان کرد و افزود: آموزش و پرورش ضمن تسریع روند تملک این دو مدرسه برای آزادسازی فضای موزه قاجار عملیات انتقال یک هزار و ۷۰۰ دانش آموز به مدارس دیگر در مدت زمان کوتاه را آغاز کرد.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش به تنهایی قادر انجام وظایف خود در ابعاد مختلف نیست گفت: ضرورت دارد دستگاه‌های اجرایی شهر تبریز و مشارکت مردمی در این خصوص آموزش و پرورش را یاری کند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی گفت: در حال حاضر  ۷۰۰ هزار دانش آموز در پنچ هزار و ۵۰۰ مدرسه  آذربایجان‌شرقی با فعالیت ۵ هزار نیروی انسانی، در حال تحصیل است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :